Stabilizacja gruntu przy użyciu geowłókniny

Stabilizacja gruntu przy użyciu geowłókniny

29 czerwca, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Stabilizacja gruntu, czy to w przypadku realizacji nowej drogi, czy też nawet w przypadku wykańczania obejścia domu jednorodzinnego, będzie elementem niezwykle istotnym. Wszędzie tam musimy zastosować odpowiednie technologie, pozwalające nam ustabilizować grunt dzięki czemu, na jego powierzchni, czyli na przykład nawierzchni brukowanej czy też bitumicznej, nie będą pojawiać się spękania i osiadania. Oczywiście najważniejszą kwestią będzie tutaj staranny dobór odpowiedniej geowłókniny do stabilizacji gruntu, bowiem na rynku znajdziemy stosunkowo sporo typów geowłóknin, z których każda charakteryzuje się odmiennymi właściwościami, a co za tym idzie, będzie także przeznaczona do odmiennych zastosowań.

Geowłókniny do stabilizacji gruntu.

Przede wszystkim musimy tutaj zwrócić szczególną uwagę na kwestię samej stabilizacji oraz naszych założeń. Geowłókniny doskonale sprawdzają się w roli filtracyjnej, pozwalając na swobodny przepływ cieczy, jednakże zatrzymując wszystkie inne elementy, które w innym przypadku zostały by wypłukane. Bardzo dobrze sprawdzają się więc w przypadku stabilizacji warstw drenażowych. Generalnie rzecz biorąc, geowłókniny do stabilizacji gruntu będą jednymi z częściej stosowanych geowłóknin we współczesnym budownictwie drogowym, czy też hydrotechnicznym. Ich liczne zalety oraz wysoki poziom wytrzymałości i odporności na działanie sił mechanicznych w procesie ich eksploatacji będą najistotniejszymi parametrami, na które zwrócić należy szczególną uwagę. Chodzi tutaj przede wszystkim o to, aby umiejętnie dobrać odpowiednie typ geowłókniny, do stabilizacji gruntu w danym zakresie, jaki mamy zamiar zrealizować. Nie jest to proste, i wymaga sporej wiedzy, zarówno typowo budowlanej, jak i wiedzy na temat charakterystyki poszczególnych geowłóknin różnych producentów.

Wybór odpowiedniej geowłókniny.

Skoro ustalone będzie, iż w danym przypadku, zachodzi konieczność zastosowania geowłókniny, kolejnym etapem będzie jej prawidłowy dobór, co nie jest wcale takie proste. Warto tutaj przede wszystkim zwrócić uwagę na profesjonalne geosyntetyki Fram Geo, zapewniające nam zdecydowanie najlepszą jakość na rynku. Fram Geo, jest jednym z najlepszych dostawców materiałów geosyntetycznych od wielu różnych producentów, dzięki czemu tutaj zawsze będziemy mieć bardzo szeroki wybór. W zależności od naszych potrzeb w danej sytuacji, będziemy korzystać z innych typów geowłóknin, aby ostatecznie osiągnąć zadowalające nas rezultaty w zakresie stabilizacji i wzmocnienia struktury gruntu. Jednym słowem trzeba tutaj szukać przede wszystkim materiałów zdecydowanie najlepszych, najbardziej profesjonalnych, zapewniających nam zdecydowanie najlepsze warunki eksploatacji, a takie dostaniemy przede wszystkim od firmy Fram Geo, która na chwilę obecną jest jednym z liderów rynku jeśli chodzi o dostarczanie materiałów geosyntetycznych.