Leczenie chorób reumatycznych przy pomocy ekstraktu z korzenia Piwonii Białej.

Leczenie chorób reumatycznych przy pomocy ekstraktu z korzenia Piwonii Białej.

29 czerwca, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Choroby reumatoidalne, takie jak na przykład Reumatoidalne Zapalnie Stawów, w skrócie RZS, mogą dotknąć praktycznie każdego z nas, aczkolwiek najczęściej, cierpiącymi będą osoby starsze, które przeszły już pewne problemy z układem stawowym organizmu. Warto tutaj jednak wspomnieć, iż jest to choroba nieuleczalna, zaś ewentualne leczenie będzie tutaj polegać przede wszystkim na łagodzeniu dolegliwości. W związku z tym też, warto pamiętać, iż do naszej dyspozycji w leczeniu będą zarówno środki farmakologiczne, takie jak na przykład Metotreksat, czy też środki wprost z medycyny naturalnej, takie jak na przykład preparaty zwierające w sobie ekstrakt z korzenia Piwonii Białej.

Preparaty z ekstraktem z korzenia Piwonii Białej.

Jednym z lepszych preparatów zawierających w sobie ekstrakt z korzenia Piwonii Białej, jest dostępnych w polskich sklepach zielarskich PEOBON, którego głównym dystrybutorem i producentem jest Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza. W składzie tego preparatu, obok ekstraktu z korzenia Piwonii Białej, znajdują się także inne, bardzo ważne składniki takie jak chociażby: cynk, miedź, selen i żelazo. Razem będą one bardzo korzystnie wpływać na łagodzenie objawów chorób reumatoidalnych, toteż regularne stosowanie będzie bardzo pożyteczne. Sam lek będzie także sprzyjać regulacji prawidłowej pracy naszego układu odpornościowego, także w zaburzeniach autoimmunologicznych, które są przyczyną powstawania choroby Hashimoto. Generalnie jednak musimy tutaj pamiętać, iż piwonia biała na reumatyzm jest bardzo skutecznym lekiem, wobec czego Peobon będzie przede wszystkim skutecznym lekiem w przypadkiu chorób takich jak właśnie RZS czy też ZZSK (zesztywniające zapalenie stawów kręgosłupa).

Skuteczność ekstraktu z korzenia piwonii białej.

Oczywiście warto tutaj od razu przytoczyć, iż skuteczność ekstraktu z korzenia piwonii białej, została potwierdzona badaniami klinicznymi. Jedne z nich zostały przeprowadzone na zlecenie Narodowej Fundacji Medycyny Naturalnej z Chin, w wyniku których udowodniono, iż ekstrakt z korzenia piwonii białej, jest praktycznie tak samo skuteczny w leczeniu RZS, jak najczęściej w tym przypadku stosowany Metotreksat. Badaniu poddano próbę 450 osób, przy czym jednej grupie przez 12 tygodni podawano Metotreksat, zaś drugiej ekstrakt z korzenia piwonii białej. Znaczącą poprawę odczuło tutaj odpowiednio 81,7% w przypadku Metotreksatu, i 71,7% w przypadku ekstraktu z korzenia piwonii białej. Jest to co prawda nieco niższy wynik, niemniej jednak w dalszym ciągu bardzo wysoki. Badania te więc, w pełni potwierdzają skuteczność ekstraktu z korzenia piwonii białej w leczeniu chorób takich jak RZS czy też ZZSK. Dodatkowo przeprowadzono także pilotażowe badania skuteczności leczenia innych dolegliwości, aczkolwiek nie jest to jeszcze badanie w pełni potwierdzone, więc na ostateczne wyniki przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać.