Spożywanie napojów na stanowisku pracy

Spożywanie napojów na stanowisku pracy

9 sierpnia, 2021 0 przez Tomasz Kozłowski

Zarządzanie biurem obejmuje szereg czynności, w tym również zadbanie o komfort i dobre samopoczucie pracowników. Tu ważne jest odpowiednie nawodnienie. Nie zapominaj więc o tym, aby zapewnić swojej kadrze dostęp do świeżej wody – to obowiązek każdego pracodawcy, nie tylko latem.

Pijmy wodę w pracy!

Odpowiedni poziom nawodnienia jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania organizmu oraz wykonywania codziennych obowiązków, tak w domu, jak i w pracy. Od jakiegoś czasu zapewnienie dostępu do świeżej czystej wody jest obowiązkiem każdego pracodawcy wobec swoich pracowników. W każdej firmie kadra ma prawo do spożywania wody na koszt firmy, nie tylko latem, podczas upałów, ale także w pozostałe dni. Niekiedy kadra ma dostęp do wody butelkowanej, znacznie jednak częściej można spotkać w firmach dystrybutory wody, dzięki którym można skorzystać tak z zimnej, jak i ciepłej wody, naciskając odpowiednie kraniki. Woda w biurze dostępna w 5-cio galonowych pojemnikach to rozwiązanie bardziej praktyczne – nie tylko nie trzeba martwić się o zakup wody w butelkach, ponieważ dystrybutory wody galonowej są obsługiwane przez przedsiębiorstwo, z którym podpisuje się umowę. Dystrybutory stwarzają także więcej możliwości – korzystając z kraników można zaczerpnąć wody schłodzonej, wystarczająco gorącej do zalania kawy czy herbaty lub letniej, w zależności od indywidualnych potrzeb pracownika.

Świeża woda dla firm

Dostarczaniem oraz obsługą dystrybutorów wody na potrzeby różnego rodzaju przedsiębiorstw zajmuje się m.in. firma AQUAMO, działająca na rynku już od ponad 10 lat. Regularne dostawy wody wraz z dystrybutorami filtrującymi, w razie potrzeby zapewnienie serwisu urządzenia w ciągu doby oraz sanityzacja to niektóre z punktów proponowanej przez firmę oferty. Woda w firmie od AQUAMO pochodzi z Beskidu Żywieckiego, posiada naturalny skład chemiczny i jest chętnie spożywana przez pracowników. Przedsiębiorstwo świadczy swoje usługi dla wielu klientów biznesowych. Z wszystkimi zawiera umowę określającą ilość dystrybutorów, miejsce oraz czas wymiany galonów. Wchodząc na stronę internetową firmy AQUAMO w zakładce Strefa Klienta można na bieżąco sprawdzać rachunki czy generować faktury VAT. Korzystanie z dystrybutorów wody jest wygodne zarówno dla pracowników, jak i dla pracodawcy. Kadra ma codzienny dostęp do wody, szefostwo nie musi się natomiast martwić o obsługę dystrybutorów. Wystarczy jednorazowy kontakt z przedsiębiorstwem, zamówienie dystrybutora i zawarcie umowy, a resztą zajmuje się AQUAMO.