Obieraczki do ziemniaków dla gastronomii

Obieraczki do ziemniaków dla gastronomii

5 sierpnia, 2021 0 przez Tomasz Kozłowski

Wyposażenie gastronomii w odpowiednie urządzenia oraz akcesoria w znacznym stopniu przekłada się na wydajność pracy oraz jakość przygotowywanych posiłków. Jednym z przydatnych elementów wyposażenia kuchni są automatyczne obieraczki do ziemniaków. Czym one są i jak wybrać odpowiedni model? Podpowiadamy w tym artykule.

Automatyczna obieraczka do ziemniaków – czym jest?

Obieraczka do ziemniaków to urządzenie o konkretnym przeznaczeniu, które przystosowane jest do obierania ze skóry dużej ilości ziemniaków oraz innych warzyw okopowych, takich jak buraki, marchew czy pietruszka. Tego typu obieraczka składa się ze specjalnej komory roboczej w kształcie walca oraz systemu taśm i talerzy ściernych, które przeznaczone są do szybkiego i wygodnego przeprowadzania procesu obierania ze skóry. Zdecydowanie się na automatyczne obieraczki do ziemniaków w zastosowaniach gastronomicznych pozwala na znaczą oszczędność czasu potrzebnego na obranie dużej ilości warzyw, co przekłada się na zwiększenie wydajności kuchni oraz generowanie oszczędności w dłuższej perspektywie czasowej.

Wybór właściwej obieraczki do ziemniaków dla gastronomii

Automatyczne obieraczki do ziemniaków pozwalają na znaczne usprawnienie procesu obierania warzyw korzennych ze skóry. Wybierając tego rodzaju produkty warto decydować się na sprawdzone rozwiązania, które zapewnią wysoką jakość oraz długi czas eksploatacji danego urządzenia. Jedną z lepszych propozycji dostępnych na rynku są obieraczki do warzyw INVEST HORECA, które wykonane są z wytrzymałej oraz odpornej na zużycie i korozję stali nierdzewnej. Marka posiada szeroką ofertę urządzeń różniących się od siebie pojemnością i udźwigiem, co pozwala na znalezienie doskonałego rozwiązania do każdego zastosowania. Obieraczki INVEST HORECA to profesjonalne urządzenia o prostej i solidnej konstrukcji, które charakteryzują się bezawaryjną pracą oraz wysoką wydajnością. Ich zastosowanie pozwala na łatwe i szybkie płukanie oraz obieranie ziemniaków czy innych warzyw korzennych.

Zastosowanie – gdzie warto wykorzystać obieraczki do ziemniaków?

Automatyczne obieraczki to ziemniaków to rozwiązanie przeznaczone do profesjonalnych zastosowań. Tego typu urządzenia doskonale sprawdzają się w restauracjach, kuchniach i firmach gastronomicznych, w których przygotowuje się wiele potraw z ziemniakami – placki, frytki, ziemniaczane puree czy kluski śląskie. Zdecydowanie się na zakup automatycznej obieraczki pozwala na wygodne i szybkie obieranie dużej ilości warzyw, co przekłada się na znaczną oszczędność czasu, który można przeznaczyć na wykonywanie innych czynności.