Profesjonalne obuwie dla myśliwych

Profesjonalne obuwie dla myśliwych

21 września, 2016 0 przez Tomasz Kozłowski

Jednym ze zdecydowanie najważniejszych elementów ubioru każdego myśliwego, są bez cienia wątpliwości buty. To właśnie buty gwarantują bezpieczeństwo w czasie leśnych eskapad. Gwarantują minimalizację podstawowych zagrożeń, takich jak skręcenia czy tez zwichnięcia nogi. Zapewniają także bezpieczeństwo w obliczu wielu innych zagrożeń, wobec czego warto tutaj poświęcić nieco dłuższą chwilę na ich prawidłowy dobór, aby dzięki temu polowanie było w pełni komfortowe i gwarantowało wysoki poziom bezpieczeństwa. Sprawdźmy w takim razie, na które kwestie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę w przypadku wyboru obuwia myśliwskiego, aby zapewnić sobie komfort, bezpieczeństwo i maksymalny poziom wygody na polowaniach.

Parametry techniczne obuwia.

W pierwszej kolejności skupmy się na kwestii oceny jakości poszczególnych butów, które w jakiś tam sposób wpadną nam w oko. Musimy zwrócić uwagę na twardość i grubość podeszwy. Im grubsza i twardsza, tym lepiej. Oczywiście nie może znów sztywna, gdyż będzie to wpływać na odczucia podeszwy naszych stóp. Jednakże powinna amortyzować stąpnięcia na wystające korzenie i ostre kamienie. Nie powinna dać się przebić kawałkiem leżącego na leśnej ścieżce szkła, czy też wystającym z deski gwoździem. Bardzo istotne będzie także to, jak wysokie będą buty dla myśliwych. But powinien sięgać co najmniej za kostkę w pewnym sensie wpływając na jej unieruchomienie. W krytycznych sytuacjach, zapobiegnie to skręceniu kostki, a to przecież bardzo ważne podczas polowań. Oczywiście najlepiej jeśli będą to buty w stu procentach skórzane, choć obecnie bardzo często można się także spotkać z obuwiem wykonanym z tworzyw sztucznych i syntetyków, zapewniających także bardzo dobry poziom wytrzymałości.

Wygoda i komfort.

W zależności od pory roku powinniśmy zadbać o różne buty myśliwskie. Jeden z wielu producentów obuwia myśliwskiego, firma Jahti Jakt zapewnia swoim klientom możliwość zakupienia obuwia na każdą porę roku. W zależności od warunków atmosferycznych będziemy mogli dobierać albo obuwie ocieplane, albo też wentylowane. Co prawda trzeba tutaj od razu przyznać, iż obuwie produkcji Jahti Jakt do najprzystępniejszych cenowo nie należy, niemniej jednak w zamian dostajemy solidne obuwie myśliwskie, które uchroni myśliwego przed najważniejszymi zagrożeniami czającymi się w lesie podczas polowania. Zapewnią także wysoki poziom komfortu chodzenia, a to rzadko idzie w parze z wysokim poziomem bezpieczeństwa. Generalnie można powiedzieć iż zakupienie obuwia marki Jahti Jakt będzie dla każdego, szanującego się myśliwego jedną z najlepszych inwestycji, na które zawsze warto wyłożyć spore pieniądze.

Nic nie jest przecież tak istotne jak stopa myśliwego. Od stopy zaczyna się w zasadzie równowaga oddawania strzału, jak również komfort psychiczny. Wyobraźmy sobie chociaż na moment, jak byśmy się czuli w środku zimy, w środku lasu, ze zmarzniętymi na kość stopami. Zero możliwości efektywnego polowania. Mózg jedyne co by rejestrował, to to, że trzeba jak najszybciej ogrzać przemarznięte stopy.