Poprawa pamięci przy zastosowaniu ziół.

Poprawa pamięci przy zastosowaniu ziół.

31 stycznia, 2017 0 przez Tomasz Kozłowski

Pamięć to jedna z najważniejszych funkcjo naszego mózgu, dzięki której możemy cieszyć się tak szybkim rozwojem technologicznym. To ona sprawia, ze możemy się czegoś uczyć i nie popełniać tych samych błędów. Dlatego tez, każdemu z nas zależy na tym, aby zachować jak najlepszą pamięć aż do późnej starości. Wpływa ona także na komfort naszego życia. generalnie rzecz ujmując, wszelkiego rodzaju zaburzenia pamięci mogą mieć różnorodne przyczyny i różną postać, wobec czego należy w pierwszej kolejności określić rodzaje pamięci występującej w ludzkim mózgu, a następnie określić podstawowe przyczyny poszczególnych zaburzeń pamięci, oraz sposoby ich zapobieganiu.

Typu pamięci mózgu ludzkiego.

Jak już wspomnieliśmy ludzki mózg posiada kilka typów pamięci, z czego każdy odpowiedzialny jest za przechowywanie zupełnie innych informacji. I tak dla porządku będziemy tutaj wyróżniać:

  • Pamięć natychmiastowa – przechowująca informacje do około 30 sekund, z wyraźnie ograniczoną pojemnością.
  • Pamięć krótkotrwała – przechowuje informacje przez czas od kilku minut do nawet kilku tygodni.
  • Pamięć długotrwała – przechowuje informacje przez okres całego naszego życia.

Trzeba tutaj powiedzieć kilka słów więcej na temat samego działania pamięci. Otóż powyższe trzy jej rodzaje można zobrazować jako stos, na dole którego znajduje się pamięć długotrwała, powyżej jest krótkotrwała a na samym końcu natychmiastowa. Do pamięci natychmiastowej trafiają wszystkie informacje, i tutaj też zachodzi proces rozdziału informacji na te, już wykorzystane, które mogą być swobodnie z pamięci usunięte, i te, które jednak trzeba przechować dłużej, skutkiem czego wędrują niżej, do pamięci krótkotrwałej. Tutaj znów Czekaja na wykorzystanie i albo zostaną usunięte, albo przesunięte do pamięci długotrwałej.

Tutaj właśnie mamy do czynienia ze zdolnością uczenia się, czyli trwałego zapamiętywania informacji. Jeśli w toku przechowywania jakiejś informacji w pamięci krótkotrwałej, zostanie ona wielokrotnie przywołana, mózg stwierdzi, iż jest na tyle istotna, iż warto przechować ją na stałe. W przeciwnym przypadku po prostu ją usunie.

Poprawa zdolności zapamiętywania.

Działanie poszczególnych rodzajów pamięci, jest ściśle uzależnione od stanu zdrowia naszego mózgu, a jak dobrze wiemy, jeśli w jakikolwiek sposób czujemy się chorzy, czuje to także nasza głowa. Można więc powiedzieć, iż w zdrowym ciele, sprawna i pojemna pamięć. Można tutaj na przykład stosować odpowiednie zioła na zachowanie pamięci, które będą dostarczać do organizmu składniki niezbędne w procesach magazynowania informacji. Należałoby także unikać stresu i zapewnić sobie rezygnację z wszelkich używek, które mogą negatywnie wpływać na zdolność zapamiętywania informacji. Niemniej jednak wykazaliśmy iż można w pewnym zakresie regulować zdolność zapamiętywania i poprawić ją sobie nawet w przypadku osób starszych, których mózg już nigdy nie będzie pracować tak samo precyzyjnie jak móżg młodego człowieka.