Olej z czarnuszki w leczeniu alergii

Olej z czarnuszki w leczeniu alergii

30 kwietnia, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Jednymi z najbardziej nieprzyjemnych dolegliwości zdrowotnych, na które narażeni jesteśmy w zasadzie wszyscy, bez wyjątków, są wszelkiego rodzaju alergie. Czy to alergie na pyłki drzew, traw i krzewów, czy tez alergie pokarmowe. Potrafią one bardzo skutecznie odebrać nam przyjemność z najpiękniejszego okresu roku czyli z wiosny i przełomu wiosny i lata, kiedy to będziemy mieć do czynienia z największym i najbardziej obfitym pyleniem wielu gatunków drzew. Okazuje się jednak, iż przy pomocy oleju z nasion czarnuszki, poprzez jego regularne zażywanie możemy zminimalizować negatywne skutki alergii, a z biegiem czasu nawet całkowicie je wyleczyć.

Walory lecznicze oleju z nasion czarnuszki.

W pierwszej kolejności warto tutaj powiedzieć sobie o wszystkich zaletach oleju z nasion czarnuszki, bowiem poza leczeniem alergii wszelkiego rodzaju, charakteryzuje się on także innymi dobroczynnymi skutkami dla naszego organizmu. Przede wszystkim charakteryzuje się działaniem przeciwhistaminowym, czyli działać będzie podobnie do najpopularniejszej w leczeniu alergii cetyryzyny. W wyniku badań przeprowadzonych na Uniwersytecie Medycznym Jamshoro w Pakistanie, udowodniono jego działanie zbliżone do cetyryzyny, z tą jednak przewagą, iż nie wywołuje on takich samych efektów ubocznych, czyli przede wszystkim nie wzmaga uczucia osłabienia i senności. Ponadto, olej z czarnuszki wykazuje działanie: przeciwzapalne, przeciwgrzybiczne, przeciwbakteryjne, przeciwpasożytnicze i przeciwwirusowe. Jest to więc kompleksowy lek wspierający nie tylko leczenie alergii, ale także skutecznie wspierający proces leczenia w wielu innych dolegliwościach zdrowotnych. Stosowany jest jako uzupełnienie diety dla osób z pasożytami jelitowymi, jak również wpływa na regulację prawidłowej pracy trzustki.

Zażywanie oleju z czarnuszki.

Jeśli chodzi o dawkowanie oleju z czarnuszki to najlepszym rozwiązaniem są tutaj kapsułki z olejem z czarnuszki, które zażywać należy trzy razy dziennie po dwie kapsułki. Taka dawka gwarantuje dostatecznie szybkie dostarczenie do organizmu wszystkich niezbędnych składników i wywołania działania przeciwhistaminowego, czyli blokowania wydzielania histaminy. Generalnie zażywanie kapsułek z olejem z czarnuszki będzie skuteczne nie tylko w przypadku leczenia alergii, ale także w przypadku zwalczania kataru i innych dolegliwości. Jeśli chodzi i jego pozyskiwanie to bardzo dobrym rozwiązaniem jest preparat Alerbon dostępny w Centrum Ziołolecznictwa Ojca Grzegorza.

Podsumowanie

Reasumując, trzeba tutaj powiedzieć, iż olej z nasion czarnuszki siewnej jest bardzo dobrym i skutecznym rozwiązaniem w leczeniu wszelkich objawów alergii oraz w przypadku leczenia okresowych nieżytów nosa, co zostało udowodnione licznymi badaniami przeprowadzonymi na czołowych Uniwersytetach medycznych całego świata. Koszt zakupu nie należy do zbyt wygórowanych szczególnie, jeśli weźmiemy pod uwagę efektywność przeprowadzania leczenia.