Mieszalnik do betonu dla ładowarki kołowej

Mieszalnik do betonu dla ładowarki kołowej

7 lipca, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Posiadanie własnej ładowarki kołowej w wielu firmach budowlanych to na dzień dzisiejszy swego rodzaju standard. Ciągłe wypożyczanie może się w niektórych przypadkach okazać nazbyt kosztowne, wobec czego też, warto przemyśleć tego typu inwestycję. Tym bardziej, iż ładowarka z jednej strony może nam posłużyć do załadunku i dystrybucji sypkich materiałów budowlanych na placu budowy, z drugiej zaś, po zainwestowaniu w łyżkę do betonu, możliwe będzie także zaopatrywanie pracowników w beton bezpośrednio na placu budowy. Warto więc dokładnie przeanalizować swoje zapotrzebowanie i zastanowić się nad tym, czy czasem taka inwestycja nie przyczyni się do podniesienia ogólnej wydajności naszego przedsiębiorstwa.

Kiedy inwestować w własną ładowarkę z łyżką do mieszania betonu?

Oczywiście nie każde przedsiębiorstwo musi od razu inwestować w tego typu sprzęt ciężki. Trzeba tutaj dokładnie przeanalizować swoje potrzeby w tym zakresie, aby mieć pewność, iż wyłożone pieniądze, a będą to niemałe pieniądze, będą dobrze wykorzystane. Pomijając tutaj wiele różnych kwestii, możemy od razu, stwierdzić, iż ładowarka wyposażona w łyżkę do betonu przyda się przede wszystkim w przedsiębiorstwach, które:

  • Zajmują się realizacją budowy ogrodzeń
  • Wykonują nawierzchnie brukarskie, parkingi, podjazdy itp.
  • Realizują prace w zakresie budowy konstrukcji betonowych
  • Zajmują się budową domów.

Oczywiście w niektórych przypadkach sama łyżka do betonu nie będzie wystarczająca, niemniej jednak w dalszym ciągu, jej przydatność będzie wielka. Na przykład w trakcie budowy domów, czy też konstrukcji betonowych, mieszalnik do betonu nie będzie w stanie zapewnić dostawy betonu w odpowiedniej ilości. Niemniej jednak bardzo często okazuje się, iż trzeba na szybko przygotować pół metra sześciennego betonu, do zrealizowania jakichkolwiek drobniejszych w tym zakresie prac, a tutaj łyżka do betonu będzie rozwiązaniem wręcz idealnym.

Korzyści płynące z posiadania ładowarki z łyżką do betonu.

Musimy tutaj także zwrócić uwagę na fakt, iż ładowarka z łyżką do betonu będzie nieść za sobą wiele korzyści. przede wszystkim znacznie ograniczymy czas oczekiwania na beton w nagłych przypadkach. Ułatwimy sobie także dystrybucję betonu na rozległym placu budowy (osadzanie obrzeży, podczas budowy nawierzchni brukarskich na przykład na chodnikach wzdłuż dróg). Warto także podkreślić fakt, iż mieszalniki do betonu, pozwalają nam na przygotowywanie betonu suchego (na podsypkę pod nawierzchnie brukarskie), półsuchego (np. do osadzania obrzeży), oraz mokrego (prace murarskie itp.). Bardzo ważną kwestią jest także fakt tego, iż możemy beton przygotowywać o każdej porze i to w niezbędnej w danym przypadku ilości. Można więc powiedzieć, iż tego typu sprzęt będzie znacznie usprawniać realizację wielu robót w firmach budowlanych, w związku z czym, w wielu przypadkach, inwestycja w własną ładowarkę kołową, z dodatkowym mieszalnikiem do betonu, będzie jak najbardziej rozsądna i przynosząca wiele korzyści dla samego przedsiębiorstwa.