Marmurowe wykończenia wnętrz.

Marmurowe wykończenia wnętrz.

29 lipca, 2021 0 przez Tomasz Kozłowski

Na chwilę obecną, marmurowe wykończenia wnętrz zyskują stale, coraz większą popularność. Nawet fakt tego, iż jest to rozwiązanie zdecydowanie najbardziej kosztowne, przestaje mieć aż tak wielkie znacznie. Wielu inwestorów decyduje się na wydłużenie czasu realizacji i poniesienie wyższych kosztów, aby jednak zyskać marmurowe wykończenia wnętrz. Wynika to z faktu tego, iż marmur charakteryzuje się licznymi zaletami, dla których rzeczywiście warto ponieść wyższe koszty, i nieco dłużej czekać na finalizację budowy domu, czy też remontu już istniejącego budynku. Warto więc przyjrzeć się kwestii tego, jakie korzyści niesie za sobą zastosowanie marmuru w wykończeniach wnętrz.

Dlaczego marmurowe wykończenia wnętrz są tak popularnym rozwiązaniem?

Tak jak już wspomnieliśmy, najważniejszą rolę odgrywają tutaj liczne korzyści, które niesie za sobą wdrożenie marmuru do naszych wnętrz. Najważniejszymi z nich są:

  • Estetyka – marmur jest materiałem o wysokim poziomie estetyki. W zasadzie to trudno będzie nam w ogóle znaleźć, jakikolwiek inny materiał, który byłby idealnym rozwiązaniem dla wykończeń wnętrz, zapewniając nam tak samo wysoki poziom estetyki.
  • Odporność na uszkodzenia – marmur jest naturalnym kamieniem. Być może nie należy do najtwardszych, gdyż w skali Mohsa jego twardość wynosi 3 (skala 1-10), niemniej jednak w dalszym ciągu trudno doprowadzić do przypadkowych uszkodzeń marmurowych wykończeń wnętrz. Trzeba się naprawdę postarać, aby przypadkowo uszkodzić marmurowe schody bądź posadzkę.
  • Trwałość – wartym podkreślenia jest także to, iż marmurowe wykończenia wnętrz stanowią rozwiązanie o wysokim poziomie trwałości. W wielu przypadkach, marmur jest w stanie przetrwać nawet setki lat. Z całą więc pewnością, prędzej dojdzie do sytuacji, iż będziemy go zmieniać na inne rozwiązania ze względu na zmianę koncepcji estetycznej, niż ze względu na jakiekolwiek uszkodzenia.

Trzeba więc przyjąć tutaj założenie, iż marmurowe wykończenia wnętrz to bardzo rozwiązanie. Na minus możemy jedynie zaliczyć jeden fakt. Jest to opcja bardzo kosztowna. Z reguły, trzeba będzie liczyć się z wydatkiem o około 3-4 razy wyższym, niż w przypadku innych rozwiązań. Niemniej jednak w dalszym ciągu, nawet pomimo konieczności wyłożenia większych pieniędzy, nie brakuje chętnych na marmurowe wykończenia wnętrz.

Co możemy wykonać z marmuru.

Stosunkowo ważną kwestią jest także to, iż marmur możemy zastosować do wielu, różnorodnych elementów wykończenia wnętrz. Największą popularnością cieszą się tutaj oczywiście posadzki marmurowe czy też schody, zarówno wewnętrzne jak i zewnętrzne. Niemniej jednak, możliwe jest także wykonanie parapetów okiennych, blatów kuchennych, zlewozmywaków, a nawet kompletnej zabudowy łazienki.

Podsumowanie.

Musimy więc tutaj zwrócić uwagę na to, iż marmur zastosowany przy wykończeniu apartamentu jak również w zwykłych budynkach mieszkalnych, jest rozwiązaniem estetycznym, trwałym i odpornym na uszkodzenia. Wobec tego też, marmurowe wykończenia wnętrz stale notuje wzrost zainteresowania inwestorów. Nawet pomimo stosunkowo wysokiej, jak na polskie standardy, ceny takiego rozwiązania.