Skuteczne odkażanie podłoża w ogrodzie

Skuteczne odkażanie podłoża w ogrodzie

23 lipca, 2021 0 przez Tomasz Kozłowski

Efektywność zbiorów w ogrodzie uzależniona jest przede wszystkim od stanu gleby. W przypadku gdy występują w niej patogeny chorobotwórcze, takie jak w niej grzyby, bakterie czy nicienie podłoże staje się osłabione i nie jest w stanie zapewnić roślinom odpowiednich składników odżywczych. Pasożytnicze działanie szkodników może powodować osłabienie wzrostu roślin i pojawienie się różnych groźnych chorób, takich jak zgorzel siewek czy fytoftoroza. Idealnym rozwiązaniem jest odkażenie podłoża.

Odkażanie podłoża – skuteczny sposób na zdrowe plony

Młode siewki i sadzonki są bardzo wrażliwe na obecność niszczycielskich patogenów chorobotwórczych. Dlatego przed posadzeniem roślin należy bezwzględnie odkazić podłoże, aby pozbyć się obecności szkodliwych drobnoustrojów. Takie działanie uchroni rośliny przed poważnymi chorobami i pozwoli na uzyskanie obfitych, zdrowych i dorodnych plonów. Odkażanie gleby sprawi, że stanie się ona źródłem wartościowych substancji odżywczych, służących zdrowemu rozwojowi roślin.

Jak skutecznie odkazić podłoże?

Dezynfekcja gleby może się odbywać różnymi sposobami, termiczną i chemiczną, ale to ten drugi sposób jest zdecydowanie skuteczniejszy w zwalczaniu patogenów chorobotwórczych. Odpowiednio dobrany preparat potrafi szybko i efektywnie odkazić glebę z grzybów, bakterii i innych organizmów grzybopodobnych. Dezynfekcja przy pomocy dobrej jakości środków pozwoli na efektywne przygotowanie gleby do upraw i ochronę roślin. Bardzo dobrym przykładem jest preparat o nazwie Magnicur Energy, który działa kompleksowo, ponieważ nie tylko odkaża glebę, ale także zwalcza fytoftorozę i innych odglebowe choroby grzybowe warzyw i roślin ozdobnych.

Dlaczego warto go stosować?

To nowoczesny, wydajny i skuteczny preparat, który działa prewencyjnie i leczniczo. Przeznaczony jest do odkażania ziemi kompostowej i substratów używanych do produkcji rozsady oraz do ochrony upraw przed patogenami chorobotwórczymi. Można odkażać nim podłoże nie tylko przed siewem i sadzeniem, jak także zaraz po siewie i sadzeniu roślin. Jest bardzo wygodny w użytkowaniu, ponieważ można podlewać nim glebę lub stosować w postaci oprysku. Odkażanie podłoża przy użyciu tego preparatu jest nie tylko komfortowe, ale także bardzo skuteczne. Gleba jest znakomicie oczyszczona ze wszelkich szkodliwych grzybów, bakterii, nicieni, pędraków i innych szkodników, dzięki czemu jest w stanie dostarczać aktywnych substancji odżywczych roślinom.

Preparat dostępny jest w sklepie Protect Garden, który oferuje skuteczne i sprawdzone preparaty na odkażanie gleby.