Leki ziołowe do zwalczania bólu głowy

Leki ziołowe do zwalczania bólu głowy

30 lipca, 2016 0 przez Tomasz Kozłowski

Jak wszyscy bardzo dobrze wiemy, ból głowy jest bardzo dokuczliwy. Potrafi odebrać ochotę na cokolwiek, a przede wszystkim sprawia, że jesteśmy nieefektywni i nieproduktywni. Nie nadajemy się do niczego. Dlatego tez, warto tutaj zbadać dokładnie przyczyny pojawiania się bólu głowy i zadbać o ich wyeliminowanie. Bardzo często ból głowy jest chorobą samą w sobie, którą dość szybko można zwalczyć poprzez zastosowanie popularnych leków przeciwbólowych. Niemniej jednak w przypadku, kiedy ból głowy pojawia się systematycznie, może on być oznaka poważniejszych schorzeń i dolegliwości które należy zwalczyć. Warto tutaj także zainteresować się ziołowymi środkami leczniczymi, które mogą w odpowiednich przypadkach zredukować, lub też całkowicie wyeliminować występujące często bóle głowy.

Skąd bierze się ból głowy.

Nasz mózg, nie posiada jakichkolwiek wolnych zakończeń nerwowych, skutkiem czego, sam w sobie nie jest zdolny do odczuwania bólu. Bezpośrednia zaś przyczyną będzie pęcznienie naczyń krwionośnych w oponach mózgowych, co będzie drażnić wolne zakończenia nerwowe licznie występujące w oponach. Można więc powiedzieć, iż z reguły ból głowy będzie uwarunkowany układem krążenia. Warto tutaj zwrócić uwagę na fakt, iż przy nazbyt częstym stosowaniu leków takich APAP, czy też IBUPROM, można się w pewnym sensie uzależnić i nabawić tzw. polekowego bólu głowy. Dlatego też, w przypadkach łagodniejszych, warto zastosować inne środki, jak na przykład ćwiczenia relaksacyjne, akupresura, masaż głowy, czy też kąpiel z olejkami aromatycznymi. Czasem całkiem dobry efekt przynosi kawa, gdyż kofeina wpływa na obkurczenie naczyń krwionośnych, co bezpośrednio złagodzi nacisk na wolne zakończenia nerwowe opon mózgowych.

Ziołowe środki na ból głowy.

W ostatnim czasie coraz bardziej popularne staje się także leczenie ziołami bólu głowy, które polega przede wszystkim na zastosowaniu ziół, preparatów ziołowych i mieszanek ziołowych regulujących pracę układu pokarmowego, nerwowego oraz krwionośnego. Najczęściej stosuje się zioła, które będą zapewniać skutki podobne do kofeiny, celem szybkiego pozbycia się bólu, przy jednoczesnej regulacji pracy układu krwionośnego, aby nie dopuścić do dalszego pęcznienia naczyń krwionośnych. Tego typu środki, są o wiele bardziej bezpieczne w stosowaniu niż ciągłe i przewlekłe leczenie bólu głowy przy pomocy leków farmakologicznych. Co prawda sama terapia może trwać dłużej, bowiem do całkowitego ustania przyczyn i występujących bólów głowy, potrzeba 3-5 tygodni, niemniej jednak efekty terapii są trwałe, a jednocześnie wyeliminowane jest ryzyko, występowania polekowego bólu głowy. Jednym słowem, zwalczanie bólu głowy przy pomocy ziół, jest rozwiązaniem rozsądnym i bardzo korzystnym z punktu widzenia naszego zdrowia. Nie musimy się niepotrzebnie faszerować lekami farmakologicznymi, które częstokroć mogą wpływać na pojawianie się innych dolegliwości i wywoływać różnorodne, niejednokrotnie poważne skutki uboczne.