Trekking dookoła Mont Blanc

Trekking dookoła Mont Blanc

29 lipca, 2016 0 przez Tomasz Kozłowski

Mont Blanc czyli inaczej Biała Góra, to najwyższy szczyt Alp osiągający wysokość 4810,45 m n.p.m. Jeśli uwzględnimy tutaj granice wyznaczone przez Międzynarodową Unię Geograficzną to jest to także najwyższy szczyt całej Europy, przez co tez potocznie zwany jest Dachem Europy. Niektórzy oczywiście przyjmują inne granice kontynentu, a co za tym idzie, najwyższym szczytem będzie dla nich Elbrus na Uralu. Niezależnie jednak od tego, jakie granice przyjmiemy, trzeba tutaj przyznać, iż wyjazd w te okolice, szczególnie na trekking dookoła Monta Blanc, to zawsze niesamowicie wielkie wyzwanie, przygoda i wspaniałe doznania. Sprawdźmy zatem, jak wygląda tego typu wyjazd na trekking, oraz dlaczego te rejony cieszą się takim powodzeniem wśród trekkingowców.

Zalety wyjazdów trekkingowych.

W pierwszej jednak kolejności, warto powiedzieć sobie kilka słów na temat samej ideologii trekkingu, bowiem jest to zupełnie różna forma aktywnego wypoczynku. Wyjazd na trekking to przede wszystkim codzienne przemierzanie tras górskich o różnej odległości z jednego punktu do drugiego (najczęściej pomiędzy poszczególnymi schroniskami, bądź też hotelami), celem odbycia jak najdalszej podróży. Górskie wędrówki dostarczają niesamowitych wrażeń, przede wszystkim dla naszych oczu. Musimy jednak pamiętać, iż górskie, krystalicznie czyste powietrze, jest niesamowitym wrażeniem dla naszych płuc, co powinni docenić wszyscy mieszkańcy dużych wypełnionych smogiem miast. Oczywiście większość wyjazdów organizowana jest w taki sposób, aby każdego dnia, można było na spokojnie wybrać wariant trasy do pokonania. Przygotowane są dwa różne: łatwiejszy, zajmujący około 4 godziny marszu, oraz trudniejszy, zajmujący około 8-9 godzin marszu. Każdy uczestnik wyjazdu sam decyduje na jaki wysiłek danego dnia go stać i wybiera odpowiednią trasę. Trzeba jednak pamiętać, iż trasy trudniejsze z reguły obfitują w piękniejsze widoki po drodze.

Jak zapewnić sobie bezpieczeństwo na trekkingu wokół Mont Blanc?

Bezpieczeństwo w trakcie wyjazdu trekkingowego to bardzo ważna rzecz. Dlatego też pamiętajmy tutaj o tym, iż niestety ale nie każda wycieczka trekkingowa wokół Mont Blanc, będzie taka sama. Dużo jest tutaj zależne od samego biura podróży, jego doświadczenia w organizacji wyjazdów na trekking. Dużo będzie też zależne od poniesionych kosztów. Musimy pamiętać, iż tanie wycieczki z reguły nie zapewniają maksymalnej ilości atrakcji a i przewodnik nie będzie najlepszy, co rzecz jasna negatywnie wpłynie na poziom pozyskanej przez nas wiedzy o okolicznych zabytkach czy też poszczególnych szlakach. Dlatego też, warto tutaj raczej szukać ofert doświadczonych biur podróży, które może i nie będą oferować wybitnie atrakcyjnych cen, niemniej jednak wyjazd na trekking będzie bezpieczny i zagwarantuje nam maksimum atrakcji, co przecież w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najistotniejszą.