Ustalanie poziomu a urządzenia laserowe.

Ustalanie poziomu a urządzenia laserowe.

29 grudnia, 2016 0 przez Tomasz Kozłowski

Jednym ze zdecydowanie najistotniejszych procesów w przypadku klejenia płytek ceramicznych na ściany, jest prawidłowe ustalenie poziomu na wszystkich ścianach. Chodzi tutaj o to, aby wytyczyć prostą, poziomą linię na wszystkich ścianach, aby płytki zaczynały się w równym miejscu, dzięki czemu unikniemy dziwnych przeskoków na rogach. Jest to zadanie dość trudne do zrealizowania przy pomocy standardowej poziomicy, toteż w tym przypadku obecnie możemy wykorzystać laser krzyżowy, który został stworzony właśnie z myślą o tego typu zastosowaniach. Zobaczmy w takim razie jakie korzyści przyniesie nam jego zastosowanie, oraz jak faktycznie zabrać się za pracę przy jego pomocy.

Zastosowanie lasera krzyżowego.

Wykorzystanie lasera krzyżowe do prac związanych z ustalaniem poziomu na ścianach jest bardzo prostą czynnością. Przede wszystkim należy ustawić urządzenie pośrodku pomieszczenia, a następnie aktywować jego funkcję automatycznej kalibracji (nie wszystkie lasery posiadają tę funkcję, wobec czego w przypadku urządzeń tańszych trzeba będzie kalibrować ręcznie przy pomocy poziomicy). Po przeprowadzeniu kalibracji, wystarczy urządzenie uruchomić, a na wszystkich ścianach pojawi się wiązka laserowa wskazująca nam poziom. Teraz jedynie wystarczy dokładnie ustalić wysokość pierwszej warstwy płytek ceramicznych i już możemy przystępować do pracy. Na wysokości linii wyznaczanej przez wiązkę laserową, przytwierdzamy listwę podpierającą pierwszą warstwę kafli, zaś następne kleimy na ścianę z wykorzystaniem tak zwanych krzyżyków dystansowych. W sumie można powiedzieć, iż praca z wykorzystaniem tego typu urządzeń staje się o wiele bardziej przyjemna, a przede wszystkim szybsza i precyzyjniejsza, toteż można powiedzieć, iż faktycznie warto w tego typu urządzenia laserowe inwestować.

Kupujemy laser krzyżowy.

Zakup lasera krzyżowego wymagać będzie od nas jednakże odpowiedniego podejścia. Przede wszystkim nie warto tutaj szukać urządzeń najtańszych, bowiem nie będą one posiadać wszystkich niezbędnych funkcji, ułatwiających znacznie życie w codziennej pracy. Chociażby takich jak automatyczna kalibracja. Do zdecydowanie najlepszych urządzeń dostępnych obecnie na naszym rynku można zaliczyć lasery krzyżowe PRO, które dorównują pod względem parametrów wszystkim wiodącym, zagranicznym producentom, a jednocześnie są od nich nieco tańsze. Zresztą firma PRO wykonuje także bardzo dobrzej jakości poziomice laserowe czy też dalmierze laserowe, a co za tym idzie, można powiedzieć, iż jest to producent znający się na rzeczy. Generalnie rzecz więc biorąc, należy tutaj przyjąć założenie, iż w przypadku prowadzenia jakiejkolwiek działalności w branży budowlano remontowej, inwestycje w laserowe urządzenia pomiarowe, a przede wszystkim w lasery krzyżowe, to podstawa, gwarantująca polepszenie jakości realizowanych usług, oraz efektywności pracy całej firmy, co jest w tym przypadku kwestią zdecydowanie najważniejszą.