Usługi pomocy drogowej.

Usługi pomocy drogowej.

10 listopada, 2016 0 przez Tomasz Kozłowski

Każdemu kierowcy, prędzej czy też później przytrafi się sytuacja na drodze, w której po prostu koniecznością będzie skorzystanie z usług pomocy drogowej. W większości przypadków holowanie jest dość kosztowne, a do tego trzeba jeszcze doliczyć koszt uruchomienia pojazdu na warsztacie. Dlatego też, coraz większą popularnością cieszą się wszelkiego rodzaju ubezpieczenia, które zapewniają nam darmową pomoc drogową na określonym terenie i w określonym terminie. Zobaczmy wobec tego, jak to wszystko wygląda w praktyce, i czy rzeczywiście opłacalne jest wykupienie pakietu assistance. Sprawdźmy też jakie mamy możliwości w tym zakresie, oraz jakie pakiety będą dla nas dostępne w większości ubezpieczalni.

Dostępne pakiety ubezpieczeń.

Praktycznie każda ubezpieczalnia stara się przygotować szeroką gamę produktów ubezpieczeniowych, aby zadowolić jak największe grono klientów. Jednakże w większości przypadków pewne produkty będą miały bardzo dużo cech wspólnych, toteż można jest podzielić na kilka podstawowych grup, a będą to:

  • Ubezpieczenie podstawowe – zapewniające darmową pomoc drogową raz w roku, w promieniu do 50 km od miejsca zamieszkania – oferta odpowiednia dla osób codziennie dojeżdżających do pracy w niedalekiej odległości od miejsca zamieszkania. Ubezpieczenie z reguły kosztuje w przedziale 100-200 PLN za rok czasu.
  • Ubezpieczenie rozszerzone – zawierające wszystkie powyższe cechy, z możliwością powiększenia ilości darmowych holowań, oraz zwiększenia zasięgu działania.
  • Ubezpieczenie wakacyjne – zapewniające pomoc drogową na terenie całego kraju na krótki termin 2-4 tygodnie
  • Ubezpieczenie biznesowe – idealne dla osób prowadzących często wyjazdy służbowe. Tutaj z reguły tez do dyspozycji jest pakiet z samochodem zastępczym.
  • Ubezpieczenie zagraniczne – zapewniające wsparcie pomocy drogowej i samochód zastępczy na terenie całej UE, wykupywane na terminy krótkie 2-4 tygodni.

Widzimy więc, że oferta większości ubezpieczalni jest w tym zakresie dość szeroka co sprawia, że bardzo łatwo nam będzie wybrać pakiet odpowiadający naszym potrzebom w tym zakresie.

Jak korzystać z pomocy drogowej?

Korzystanie z ubezpieczenia w tym przypadku jest bardzo proste. W przypadku, kiedy potrzebujemy wsparcia pomocy drogowej, dzwonimy do ubezpieczalni, które kieruje na miejsce zewnętrznego przedsiębiorcę świadczącego usługi pomocy drogowej na tym terenie, który ma podpisaną umowę z ubezpieczalnią. Na terenie Bielska Białej najczęściej będą to usługi pomocy drogowej Auto-jet, bowiem firma ta jest jedną z najprężniej działających na rynku, która obsługuje większość klientów na tym terenie. Generalnie rzecz więc ujmując, należy przyznać, iż oferta wykupienia pakietu ubezpieczeniowego assistance będzie dla większości kierowców rozwiązaniem wręcz idealnym, pozwalającym na spokojne podróżowanie bez obaw o sytuacje krytyczne, kiedy samochód odmówi posłuszeństwa.