Profesjonalna oprawa muzyczna imprezy weselnej.

Profesjonalna oprawa muzyczna imprezy weselnej.

24 października, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Jednym ze zdecydowanie najważniejszych elementów imprezy weselnej, jest jej oprawa muzyczna. Ściślej rzecz biorąc, oprawa muzyczna oraz wszelkie zabawy weselne, które stanowią swego rodzaju tradycję. Dlatego też, zaraz po ustaleniu terminu i rezerwacji lokalu, należy zająć się zatrudnieniem muzyków na wesele. Do wyboru mamy oczywiście zespoły weselne, oraz indywidualnych DJ-ów.. Wybór w tym zakresie będzie uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb i upodobań. Zobaczmy zatem, czym się kierować wybierając oprawę muzyczną naszej imprezy weselnej.

Różnice między zespołem weselnym a DJ-em na wesele.

Aby podjąć właściwą decyzję w tym zakresie, koniecznością będzie wychwycenie różnić pomiędzy poszczególnymi rozwiązaniami. Warto sobie dość dokładnie je wyliczyć, bowiem od tego będzie zależeć to, czy nasze wymagania będą spełnione. Najważniejsze różnice pomiędzy DJ-em na wesele a zespołem weselnym będą takie:

  • Zespół weselny wymaga więcej przestrzeni niż DJ na wesela ze Śląska. Jest to oczywiście powodowane tym, iż zespół składa się z większej liczby osób.
  • DJ na wesela będzie zawsze opcją mniej kosztowną. Zarówno w podstawowym wymiarze, jak przy ewentualnych dopłatach za przedłużającą się imprezę.
  • Zespoły weselne będą zawsze mieć mniej obszerny repertuar. Jest to wynikiem tego, iż utworów muszą się nauczyć. DJ zaś tylko je odtwarza.

Tak więc, podejmując decyzję w tym zakresie, trzeba kierować się powyższymi kwestiami. Musimy wybór dostosować do lokalu, naszych potrzeb, upodobań oraz możliwości finansowych. W końcu chodzi o to, aby impreza weselna była jak najlepsza. Przede wszystkim zaś to młodzi muszą się dobrze bawić, gdyż jest to ich dzień. Trzeba tutaj więc starannie wszystkie kwestie przeanalizować, aby dzięki temu mieć pewność i gwarancję co do jakości imprezy weselnej.

Ustalanie kwestii związanych z oprawą muzyczną.

Skoro zdecydujemy się na DJ-a, lub na zespół, koniecznie trzeba będzie jeszcze ustalić szczegóły oprawy muzycznej. Należy dobrać odpowiedni repertuar, ustalić utwór na pierwszy taniec pary młodej. Trzeba także ustalić pewne ramy czasowe imprezy. DJ na wesele powinien wiedzieć, kiedy ma grać, a kiedy będzie posiłek. Musi także wiedzieć, w jakich porach organizować poszczególne zabawy weselne. W końcu, współczesny DJ to także wodzirej. Trzeba więc aby nasz DJ Wodzirej dokładnie wiedział ja poprowadzić imprezę weselną. Te wszystkie szczegóły należy starannie ustalić z DJ-em, aby potem nie było żadnych niedomówień.

Warto także pamiętać o tym, aby ustalić koszt obsługi naszej imprezy weselnej. Od razu także warto sobie zaznaczyć ewentualne koszty nadgodzin. W końcu zawsze może się zdarzyć tak, iż goście będą zbyt rozbawieni, aby kończyć imprezę. W takich okolicznościach nie pozostanie nic innego jak dopłacić DJ-wi. Jeśli takie ustalenia będziemy mieć podjęte przed imprezą, to potem już nic nas nie zaskoczy.