Prawidłowy dobór okna dachowego

Prawidłowy dobór okna dachowego

2 października, 2017 0 przez Tomasz Kozłowski

Posiadanie poddasza użytkowego to bardzo dobre rozwiązanie, bowiem przy nieco tylko wyższych kosztach budowy domu, możemy osiągnąć dodatkową przestrzeń mieszkalną. Trzeba tutaj jednak pamiętać o tym, iż pomieszczenia na poddaszu użytkowym będą wymagać odpowiedniego przygotowania, oraz montażu odpowiednich okien dachowych, aby zapewnić prawidłowe naświetlenie pomieszczeń na poddaszu użytkowym. W końcu chodzi nam o to, aby w ciągu dnia pomieszczenie było oświetlone naturalnym światłem dziennym, abyśmy nie musieli ponosić zbyt wygórowanych kosztów związanych ze sztucznym oświetleniem pomieszczeń na poddaszu użytkowym. Zobaczmy zatem, na jakie kwestie zwrócić szczególną uwagę podczas wyboru okien dachowych, bowiem nie jest to wcale tak prostym zadaniem, jakby się pozornie mogło wydawać.

Dobór właściwych okien dachowych.

W pierwszej kolejności będziemy musieli tutaj jednak określić nasze potrzeby w tym zakresie i dobrać właściwe okna dachowe. W tym szczególnym przypadku nieco mniej istotną kwestią będą parametry izolacji akustycznej, bowiem od strony dachu nie dochodzi do naszych domów nazbyt wiele hałasów. Warto za to zwrócić szczególną uwagę na kwestię izolacji termicznej, bowiem w przypadku trudniejszych warunków atmosferycznych, przez okno dachowe będziemy wytracać dużo ciepła, tym bardziej, iż poprzez działanie konwekcji, ciepło będzie unosić się ku górze. Dlatego też, warto zwrócić uwagę na fakt, aby okna dachowe były wyposażone w potrójnie zbrojone szyby próżniowe, które zagwarantują bardzo niski parametr przenikalności cieplnej, aby straty ciepła na metr kwadratowy powierzchni pomieszczenia były jak najniższe. Dzięki temu też, będziemy mogli poczynić stosunkowo spore oszczędności na ogrzewaniu pomieszczeń na poddaszu użytkowym. Oczywiście dodatkowo trzeba będzie zwrócić uwagę na kwestię prawidłowej izolacji ścian ora samego dachu, aby zimno nie miało zbyt wielu możliwości przenikania do wnętrza i wychładzania naszych pomieszczeń.

Solidny dostawca okien dachowych.

Bardzo ważną kwestia będzie tutaj znalezienie odpowiedniego dostawcy okien dachowych, który zagwarantuje nam dostarczenie okien o wymaganych przez nas parametrach. Musimy także pamiętać o tym, aby okna dachowe dobierać względem rozmiarów, aby zapewniły na wystarczające doświetlenie pomieszczenia naturalnym światłem dziennym. Możemy tutaj więc powiedzieć, iż dobór okna dachowego będzie dla nas zadaniem stosunkowo trudnym, aczkolwiek trzeba będzie poświęcić mu odpowiednio dużą ilość czasu, aby ostatecznie zapewnić sobie doskonałe warunki do eksploatacji pomieszczeń na poddaszu użytkowym. W końcu poczyniliśmy stosunkowo pokaźne oszczędności na budowie domu decydując się na poddasze, zamiast drugiej kondygnacji, wobec czego warto tutaj wyłożyć nieco wiekszę pieniądze na zakup okien dachowych, aby pomieszczenia na poddaszu użytkowym spełniały nasze najważniejsze wymagania w zakresie parametrów technologicznych i komfortu ich codziennej eksploatacji.