Prawidłowa eksploatacja maszyny do produkcji brykietów

Prawidłowa eksploatacja maszyny do produkcji brykietów

2 grudnia, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Wytwarzanie brykietu z trocin, wiórów, zrębków i innych odpadów drzewnych, będzie wymagać stosunkowo sporych inwestycji. Jednakże brykiet jest tutaj bardzo dobrym, a przede wszystkim ekologicznym materiałem opałowym. Wobec tego też, stale rośnie popyt, co może sugerować, iż inwestycje w infrastrukturę do jego produkcji stosunkowo szybko będą się zwracać. Są to dość spore inwestycje. Trzeba zakupić odpowiednie maszyny do produkcji brykietów. Przygotować niezbędne pomieszczenia magazynowe i produkcyjne. Tak, aby wszystko przebiegało zgodnie z wytycznymi w procesie produkcji brykietów. Aby ostatecznie wytworzyć dobrych jakościowo materiał opałowy.

Przygotowanie infrastruktury do produkcji brykietu.

Zanim zaczniemy inwestować w maszyny do produkcji brykietów, koniecznością będzie przygotowanie odpowiednich pomieszczeń magazynowych oraz produkcyjnych. Tutaj najistotniejszą kwestią będzie prawidłowy poziom ich izolacji, aby wnętrze było zabezpieczone od wilgoci. Warto także zainwestować w ogrzewanie i wentylację. Dzięki temu bowiem, magazynowane wióry jak również gotowy już brykiet będzie można dodatkowo dosuszać. Jest to bardzo istotne, bowiem im niższy poziom wilgotności gotowego brykietu, tym lepszy poziom kaloryczności brykietu osiągniemy. Tak samo pomieszczenia w których będziemy instalować maszyny do produkcji brykietów drzewnych. Tutaj także warto pomieszczenie starannie zabezpieczyć przed wilgocią. Jest ona największym wrogiem w produkcji brykietów. Przede wszystkim, będzie powodować korodowanie elementów maszyn. Poza tym, jeśli przedostanie się do procesu technologicznego, będzie wpływać negatywnie na jego przebieg. Nadmierna wilgotność otoczenia w procesie produkcji, może osłabić wiązania brykietów w kostki, a co za tym idzie, gotowy wyrób będzie bardziej podatny na uszkodzenia. Jednym słowem w pierwszej kolejności trzeba zadbać o otoczenie i prawidłowe przygotowanie pomieszczeń produkcyjnych i magazynowych.

Kupujemy maszyny do produkcji brykietów.

Kiedy już przygotujemy wszystkie pomieszczenia i zagwarantujemy sobie dobre warunki do produkcji, można będzie pomyśleć o zakupie odpowiednich maszyn do produkcji brykietów drzewnych. W tym przypadku także musimy się liczyć ze stosunkowo sporymi kosztami. Aczkolwiek zawsze można posiłkować się kredytami, leasingiem, lub też nawet poszukać maszyn na rynku wtórnym. W tym ostatnim przypadku, bardzo często możemy znaleźć całkiem dobre maszyny z zachodu, gdzie wymieniane są linie produkcyjne na jeszcze bardziej nowoczesne. W ten sposób, w zasadzie za pół ceny wejdziemy w posiadanie odpowiedniej maszyny do produkcji brykietów. Będzie ona całkiem sprawna i wydajna. Oczywiście nie będziemy mieć na nią gwarancji, toteż trzeba będzie liczyć się z kosztami jej serwisowania. Jednakże na początek, zanim nasz zakład produkcji brykietu przynosić zacznie konkretne dochody, będzie to rozwiązaniem wręcz idealnym.