Motopompa dla jednostek straży pożarnej

Motopompa dla jednostek straży pożarnej

23 grudnia, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Motopompy przeznaczone do użytku w jednostkach straży pożarnej powinny charakteryzować się bardzo dobrymi parametrami technicznymi. Ponadto powinny przejść odpowiednie badania oraz uzyskać certyfikat dopuszczenia CNBOP-PIB. Jest to dokument potwierdzający parametry techniczne, wydajność, sprawność oraz trwałość i odporność na pracę w ciągłym stresie. Dzięki takim badaniom, jednostki straży pożarnej mogą mieć pełne zaufanie do wykorzystywanych motopomp. Jest to ważne, bowiem w trakcie akcji gaśniczej, czy też ratunkowej nie może być nawet mowy o problemach z wykorzystywaną motopompą.

Profesjonalne motopompy przeznaczone do pracy w jednostkach straży pożarnej.

Jak już wspomnieliśmy, motopompy przeznaczone do pracy w jednostkach pożarniczych powinny posiadać odpowiedni certyfikat dopuszczenia. Aby przekonać się które motopompy będą posiadać wspomniany certyfikat CNBOP-PIB, można wejść na stronę internetową pod adresem https://www.cnbop.pl/pl/uslugi/certyfikacja-i-dopuszczenia/wykazy-wydanych-dokumentow. Znajdziemy tam wykaz dokumentów wydanych, cofniętych i nie zaktualizowanych. Na tej podstawie można będzie dokonywać zakupów dla jednostek straży pożarnej. W razie wątpliwości zawsze można będzie skorzystać z informacji telefonicznej pod numerem telefonu 22 769 33 47

Nowe motopompy przeznaczone do pracy w pożarnictwie z aktualnym certyfikatem.

Wśród nowych motopomp dopuszczonych do użytku przez jednostki straży pożarnej przez Centrum Naukowo-Badawcze Ochrony Przeciwpożarowej – Państwowy Instytut Badawczy, znajduje się także motopompa Victor Pumps S191. jest to zupełnie nowa motopompa przewoźna 7500 l/min ze świadectwem dopuszczenia, jednakże już znajdująca się na wyposażeniu kilku jednostek PSP oraz OSP. Pompa tego typu charakteryzuje się bardzo dobrymi parametrami technicznymi, dzięki którym idealnie sprawdza się w trudnych warunkach pracy. Do jej najważniejszych parametrów należy tutaj zaliczyć:

  • Wydajność nominalna na poziomie 7200 l/min. (maksymalna 7570 l/min.)
  • Wysokość podnoszenia na poziomie 45 metrów
  • Głębokość zasysania dochodzi do 8 metrów
  • Wyposażona w silnik wysokoprężny, czterocylindrowy Hatz o mocy 49 KM (36.8kW)
  • Zaopatrzona w cztery przyłącza tłoczne i pięć przyłączy ssawnych Storz110

Jest to niewątpliwie motopompa do zadań specjalnych zapewniająca możliwość pompowania wody zanieczyszczonej. Posiada wolny przelot wirnika dla zanieczyszczeń o wymiarach 63x75mm. Dzięki czemu sprawdzać się będzie w bardzo zróżnicowanych warunkach pracy. Przede wszystkim stanowi idealne narzędzie do prac podczas odwadniania zalanych terenów powodziowych. Do osuszania wszelkiego rodzaju zalanych budynków, piwnic itp. Motopompa tego typu sprawdzi się także w napędzaniu linii gaśniczych. Jest to więc motopompa wielozadaniowa o bardzo dobrych parametrach technicznych i wysokiej wydajności pracy.