Organizacja konferencji w Beskidach

Organizacja konferencji w Beskidach

9 stycznia, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Jednym ze zdecydowanie ciekawszych regionów do przeprowadzania wszelkiego rodzaju konferencji naukowych czy też biznesowych będą regiony górskie, a w szczególności Beskidy. Wynika to przede wszystkim z faktu tego, iż Beskidy nie są aż tak bardzo tłumnie oblegane przez turystów, a co więcej, w wielu przypadkach znajdziemy tutaj perfekcyjnie w tym celu przygotowane hotele i ośrodki wypoczynkowe. Będą one nie tylko zdolne pomieścić wielu uczestników konferencji gwarantując im noclegi i wyżywienie, ale także w wielu przypadkach zagwarantują nam własne obiekty z salami konferencyjnymi, wyposażonymi w cały niezbędny do prawidłowego przebiegu sympozjum sprzęt.

Od czego zacząć?

Przede wszystkim trzeba będzie przeprowadzić konkretne, szczegółowe rozeznanie rynku i zebrać listę tych hoteli i ośrodków, które dysponują wystarczającą liczbą miejsc noclegowych, w stosunku do planowanej ilości uczestników konferencji. Jest to bardzo ważne, bowiem większość uczestników wybiera się na tego typu konferencje i sympozja, tylko w przypadku dogodnej lokalizacji. Jeśli każdego dnia mieliby pokonywać wiele kilometrów z hotelu na salę konferencyjną, raczej rezygnują z takich ofert. Warto więc, aby hotel, w którym zorganizujemy noclegi dysponował własną salą konferencyjną, lub przynajmniej znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektów na których będą odbywać się wykłady. Jest to bardzo rozsądne podejście, zapewniające wygodę wszystkim uczestnikom, co oczywiście przekładać się będzie na frekwencję, oraz poziom zadowolenia uczestników, jak i prelegentów. Powinniśmy więc tę kwestię w pierwszej kolejności przeanalizować bardzo wnikliwie, gdyż będzie wpływać na chęć wzięcia udziału w konferencji.

Dobór odpowiednie sali konferencyjnej.

Najważniejsze w tym wszystkim będzie jednak to, aby wybrać odpowiednią salę konferencyjną. Chodzi o to, aby była ona w stanie pomieścić wszystkich uczestników wykładów, a jednocześnie aby była wyposażona w niezbędny do prawidłowego przebiegu konferencji, sprzęt audiowizualny, co pozwoli na osiągnięcie wysokiego poziomu sympozjum. Jest to dość ważne, bowiem prelegenci bardzo często będą wymagać pewnego sprzętu, do przeprowadzania swoich wykładów, co ułatwia zrozumienie zagadnienia, i pozwala wyjaśnić pewne nieścisłości. Tak więc najważniejsza będzie dla nas tutaj sala konferencyjna w górskim hotelu w Beskidach, która będzie gwarantować pomieszczenie wszystkich gości i wyposażenie w niezbędny sprzęt do prowadzenia konferencji. Kwestią następną będzie możliwość dogodnego lokalizacyjnie w stosunku do Sali konferencyjnej, zakwaterowania wszystkich uczestników i wykładowców. Jeśli spełnimy te dwa warunki, to z całą pewnością konferencja będzie jak najbardziej udana, aczkolwiek będziemy jeszcze musieli pomyśleć o pewnych atrakcjach i rozrywkach, gdyż niestety, nikt nie będzie w stanie całymi dniami przesiadywać na wykładach. Warto jakieś wspólne rozrywki zaplanować, aby w czasie wolnym, uczestnicy konferencji mogli także wypocząć i zrelaksować się, przed kolejnym dniem wykładów.