Jakie kolory do pokoju dziecięcego?

Jakie kolory do pokoju dziecięcego?

11 grudnia, 2020 0 przez Tomasz Kozłowski

Rodzice, którzy przygotowują pokój dla dziecka, zastanawiają się nad każdym szczegółem. Chcą, by było to odpowiednie i przyjazne miejsce dla ich pociechy. Aby tak się stało, trzeba mieć na uwadze kolorystykę pomieszczenia. Mogłoby się wydać, że barwa pokoju i umeblowania powinny być zgodne z gustem rodziców. Prawda jest jednak taka, że nie każdy kolor będzie dla dziecka dobrym wyborem.

Najlepsze kolory do pokoju dziecięcego

Pokój to miejsce, w którym dziecko spędza dużo czasu. Powinna być to przestrzeń przyjazna i przytulna. Krzykliwe i intensywne kolory będą pobudzać dziecko, co będzie szczególnie przeszkadzało w godzinach wieczornych, kiedy pociecha powinna się wyciszać i przygotowywać do snu. Jaskrawe kolory mogą też budzić w niej podenerwowanie. A przecież w swoim pokoju powinno się ona czuć po prostu dobrze. Dlatego najbezpieczniej sięgnąć jest po kolory pastelowe, takie jak: biel, błękit, mastik, krem, brąz, szarość czy róż. Są one łagodne i działają kojąco na zmysły, tworząc jednocześnie atmosferę przytulności i bezpieczeństwa.

Kolor mebli ma znaczenie

Myśląc o kolorystyce pokoju dziecięcego, nie chodzi tylko o ściany. Również meble dostępne są w różnych wariantach kolorystycznych. Niektórzy rodzice mogą się martwić, czy znajdą meble w łagodnych ale jednak zróżnicowanych odcieniach. To jest możliwe. Wystarczy zapoznać się z ofertą naszego sklepu internetowego BAMI. Wszystkie sprzedawane przez nas szafy do pokoju dziecięcego oraz inne meble są dostępne w różnych pastelowych odcieniach. Można więc umeblować pokój w jednym kolorze, co daje również efekt harmonii i spójności. Z ofertą zapoznać można się tutaj: https://www.bami.pl/16-szafy. Warto jednak zadbać o to, by kolor ścian odróżniał się od barwy mebli. Zbyt jednolite kolorystycznie środowisko również nie jest dobre. Dziecko potrzebuje też nieco stymulacji. Dobrze sprawdza się połączenie bieli z różem, szarości z bielą, brązu z odcieniem kremu czy błękitu z kolorem białym.

Rodzice mają wiele możliwości, jeśli chodzi o kolorystykę pokoju dziecięcego. Barwy można ze sobą mieszać, ale trzeba zadbać o to, by efekt był spójny. Najlepiej postawić więc na dwa kolory wiodące, które uchronią dziecko od wizualnej nudy. Oczywiście, najlepiej sprawdzą się pastelowe barwy. To kolory idealnie pasujące do radosnych i niewinnych lat dzieciństwa. Kojarzą się z bajkowym światem, łagodzą nastrój dziecka, budzą skojarzenia związane z ciepłem i bezpieczeństwem. Pastelowy pokój to najlepszy wybór dla każdego dziecka.