Jakie dodatki do pokoju dziecięcego?

Jakie dodatki do pokoju dziecięcego?

9 marca, 2021 0 przez Tomasz Kozłowski

Urządzenie pokoju dla dziecka wiąże się z wieloma wyborami. Dawno minęły czasy, kiedy dla dziewczynek przeznaczony był kolor różowy, a dla chłopców niebieski. Obecnie młodzi rodzice starają się, aby pokój dziecięcy był oczywiście ładny, ale też funkcjonalny i sprzyjał rozwojowi dziecka.

Przy wyborze mebli powinniśmy kierować się komfortem użytkowania, ale przede wszystkim bezpieczeństwem, zwłaszcza jeśli chodzi o łóżeczko. Nie oszukujmy się jednak, każdy z nas lubi też ładne i solidnie wykonane rzeczy. Warto więc zainwestować w prestiżowe meble dla dzieci. Jeżeli chodzi o miejsce do spania, w naszej ofercie dostępne jest łóżeczko z barierką, którą później, kiedy dziecko podrośnie można wymienić na dołączoną do zestawu ramkę. Pozwoli to na stworzenie tapczanu lub sofy, w którym dziecko może spać spokojnie aż do 8 roku życia. Jeśli posiadamy dwójkę małych urwisów warto zakupić w łóżko piętrowe. Zaoszczędzi nam miejsce w pomieszczeniu, a dodatkowo jest też atrakcją dla dzieci. Wiele modeli tego typu oraz innych potrzebnych akcesoriów do urządzania wnętrza znajduje się w naszym sklepie BAMI, produkty można obejrzeć na naszej stronie https://www.bami.pl/. Pamiętajmy, że istotną kwestią jest również dobór koloru ścian. Najbezpieczniejszym wyjściem jest pójście w neutralne kolory. Dzieci z pewnością mają swoje ulubione bajki i ich bohaterów, ale fascynacja nimi nie będzie trwała zbyt długo. Dobrym rozwiązaniem jest powieszenie na ścianie plakatu z uwielbianą przez naszą pociechę postać z kreskówki niż malowanie jej na ścianie.

Kiedy mamy już podstawowe kwestie z głowy, czas zastanowić się nad dodatkami. Wszelkiego rodzaju półki z pewnością się przydadzą na drobiazgi i świetnie dopełnią całość aranżacji. Biblioteczka to również mebel warty uwagi. Wszystkie książki, malowanki, zeszyty będą w jednym miejscu, co pomoże w organizacji i utrzymaniu porządku w pokoju. Każda dziewczynka marzy też o przepięknym stoliku razem z krzesłami. Ten element świetnie sprawdzi się do zabawy, ale też do nauki. Stabilne nóżki i wyprofilowane krzesełka zapewnią komfortowe warunki użytkowania i zachęcą do utrzymywania poprawnej postawy ciała. Warto też dodać kilka kolorowych poduszek czy pluszaków, które nadadzą wnętrzu ciepła i sprawią, że pomieszczenie będzie bardziej przytulne.

Dodatki w pokoju dziecięcym to niezbędny element wyposażenia wnętrza. Nadają pomieszczeniu charakter i sprawiają, że dzieci czują się w nim bezpiecznie i komfortowo, a to bardzo istotne, ponieważ spędzają w nim większość czasu.