Dieta przeciwnowotworowa.

Dieta przeciwnowotworowa.

28 kwietnia, 2021 0 przez Tomasz Kozłowski

W ostatnim czasie pojawiło się nowe pojęcie, a jest nim dieta przeciwnowotworowa. Jest to pojęcie może i nieco mylące, bowiem wielu z tych, którzy spotykają się z nim pierwszy raz, zakładają jest to dieta, która potrafi wyleczyć raka. Tak niestety nie jest. Niemniej jednak, dieta przeciwnowotworowa, pozwala nam zminimalizować ryzyko zachorowania na raka. Jest to więc bardzo skuteczne rozwiązanie w zapobieganiu nowotworów. Tym bardziej, iż w wyniku badań polskich naukowców, okazuje się, iż dieta ta, pozwala zmniejszyć ryzyko raka nawet o 60%. Jest to bardzo dobry wynik. Wdrożenie takich rozwiązań do swojego codziennego życia, z całą pewnością będzie korzystne dla naszego zdrowia.

Czym jest właściwie dieta przeciwnowotworowa?

Sama w sobie, dieta przeciwnowotworowa nie jest niczym nadzwyczajnym. Pojęcie to pojawiło się w momencie, kiedy uczeni z Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, podjęli się żmudnych badań, które pomogłyby ludzkości w leczeniu raka. Zamiast tego, doszli do wniosku, iż mamy całkiem skuteczne możliwości na ograniczenie ryzyka wystąpienia chorób nowotworowych. Przeprowadzone przez nich badania, wskazały, iż stosowanie diety przeciwnowotworowej, pozwoli nam ograniczyć o 60% wystąpienie raka piersi u kobiet, i raka płuc u mężczyzn.

Sama dieta przeciwnowotworowa, to w sumie termin może i nieco na wyrost. Zakłada ona bowiem, iż powinniśmy zwiększyć spożywanie warzyw, owoców i naturalnych soków warzywnych oraz owocowych. Takie podejście do żywienia ma wysoki potencjał antyoksydacyjny. Pozwala to uniknąć uszkodzeń ważnych struktur komórkowych organizmu. Unikamy w ten sposób kolejnych faz procesu nowotworowego.

Można wiec powiedzieć, iż sama w sobie dieta przeciwnowotworowa, nie jest niczym nadzwyczajnym. Aczkolwiek znając nasze nawyki żywieniowe, mało kto zrezygnuje z soczystego mięsa na korzyść jabłka czy też innych owoców. Niestety, w taki właśnie sposób powinniśmy podejść do kwestii odżywania, jeśli chcemy uniknąć choroby nowotworowej.

Jak jeszcze można uniknąć nowotworów?

Poza wdrożeniem dodatkowych ilości warzyw i owoców do naszej diety, możemy także zastosować odpowiednio dobrane mieszanki ziołowe. Pozwolą one także podnieść potencjał antyoksydacyjny naszego organizmu, a co za tym idzie, będą zapobiegać rozwojowi nowotworów.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc biorąc, odpowiednia dieta i zioła przy nowotworach pozwoli nam na ograniczenie wystąpienia choroby nowotworowej, nawet o 60%. Warto więc zastanowić się dokładnie nad swoimi nawykami, bowiem w wielu przypadkach, nie potrzeba zbyt wielkiego wysiłku, aby zrezygnować z pewnych lementów diety, które są dla nas po prostu szkodliwe. Tym bardziej, iż jak wskazuje nasza budowa biologiczna, w zakresie jamy ustnej, raczej nie jesteśmy typowymi mięsożercami. Wynika to z braku kłów w takiej samej formie jak u zwierząt drapieżnych. Jesteśmy raczej wszystkożerni, co nie znaczy, iż powinniśmy całe życie zapychać się mięsem w każdej jego postaci. Tym bardziej, iż prowadzi ono do wielu chorób i dolegliwości. Dieta przeciwnowotworowa zaś, postuluje minimalizację spożywania mięs i tłustych posiłków na rzecz warzyw i owoców.