Wyjazd na trekking w okolice Monte Rosa

Wyjazd na trekking w okolice Monte Rosa

3 listopada, 2016 0 przez Tomasz Kozłowski

Nie da się ukryć, iż ze wszystkich opcji na aktywny wypoczynek, jedną ze zdecydowanie najlepszych jest wyjazd na trekking, szczególnie w rejony alpejskie. Jest to zdecydowanie najbardziej aktywna forma wypoczynku, szczególnie w przypadku, kiedy wyjazd jest bardzo dobrze zaplanowany i możemy przez kilka dni z rzędu pokonywać kolejne wzniesienia podążając od schroniska do schroniska, czy też w wersji dla bardziej wygodnych, od hotelu do hotelu. Zobaczmy w takim razie, jak wyglądać może wyjazd na trekking amatorski w Alpach w okolicy masywu Monte Rosa.

Dlaczego akurat Monte Rosa?

Można by zapytać właściwie, toteż warto tutaj poznać kilka szczegółów odnośnie tego wyboru. Przede wszystkim, Monte Rosa, to najpotężniejszy masyw górski w całych Alpach a jego najwyższy szczyt Dufourspitze sięga na wysokość 4634 m n.p.m.. Trzeba przyznać, iż szczyt robi wrażenie nawet bez wchodzenia na niego, co zresztą nie jest zadaniem prostym, toteż z reguły trekkingi amatorskie będą odbywać się w niższych partiach masywu. Oczywiście nie jest to wcale niczym umniejszającym takiej formie aktywnego wypoczynku. Nie trzeba przecież zdobywać alpejskich czterotysięczników, aby poczuć ten klimat. Przede wszystkim musimy zdać sobie sprawę, iż każdy trekking amatorski w Alpach pod Monte Rosa stawia przed uczestnikami spore wymagania, zarówno pod kątem wyposażenia jak i przygotowania w zakresie fizycznym oraz kondycyjnym. Codzienne pokonywanie wielu kilometrów górskimi ścieżkami, może sprawić trudności nawet bardziej doświadczonym podróżnikom, a cóż dopiero amatorom. Dlatego też, warto tutaj jednak odpowiednio przygotować się na wyjazd, spędzając uprzednio sporo czasu na mniej wymagających trasach, chociażby w naszych Tatrach, co pozwoli przygotować się odpowiednio i nabrać doświadczenia w górskich wędrówkach.

Przebieg wyjazdu na trekking.

Z reguły każdy wyjazd jest organizowany w taki sposób, aby mogli w nim wziąć udział zarówno bardziej doświadczeni pasjonaci trekkingu górskiego, jak również amatorzy co się zowie. Dlatego też, trasy do przejścia z reguły każdego dnia są dwie. Jedna będzie zajmować około 8 godzin, będzie dłuższa i bardziej wymagająca, zaś druga będzie zdecydowanie krótsza i pozwalająca na mniejszy wysiłek. Nietrudno zgadnąć, iż tą druga opcję będą wybierać osoby mniej doświadczone, oraz wszyscy Ci, którzy doznali urazów, kontuzji, lub po prostu za nadto się zmęczyli poprzedniego dnia. W wielu przypadkach noclegi organizowane będą w hotelach, a cały bagaż będzie transportowany autokarami. Możliwe jest jednak wybranie się na trekking, podczas którego cały nasz dobytek trzeba nieść ze sobą, a bardzo często nocować przyjdzie w schroniskach czy też pod namiotem w przypadku, kiedy schronisko będzie przepełnione. Generalnie rzecz biorąc, powinniśmy dobrać tutaj opcję dostosowaną do naszych możliwości i zdolności. Tak aby możliwe było przetrwanie całego wyjazdu i pokonanie wszystkich trudności, jakie napotkamy na trasie. Nie warto udawać że jest się silniejszym niż to jest w rzeczywistości. Tutaj nie chodzi o to, aby komukolwiek cokolwiek udowadniać. Tutaj chodzi o to, aby wypocząć na wysokim poziomie.