Średnie młoty hydrauliczne do koparek i koparko-ładowarek

Średnie młoty hydrauliczne do koparek i koparko-ładowarek

10 sierpnia, 2017 0 przez Tomasz Kozłowski

Maszyny budowlane, takie jak wszelkiego rodzaju minikoparki, koparki, oraz koparko-ładowarki, mają jedną, bardzo istotną cechę, którą można wykorzystać w celu poszerzenia ich funkcjonalności. Poosiadają dość długie ramię koparki, na którym można zamontować młot hydrauliczny do prac wyburzeniowych, dzięki czemu mogą one być realizowane sprawniej, szybciej i o wiele bardziej bezpiecznie. Warto tutaj przyjrzeć się nieco bliżej kwestii wykorzystania tego typu narzędzi w codziennej pracy firm budowlanych zajmujących się przede wszystkim budownictwem drogowym, gdzie młoty te, znajdują najczęściej swoje zastosowanie.

Zastosowanie młotów hydraulicznych do koparek.

Oczywiście budownictwo drogowe nie jedyną branżą, w której swoje zastosowanie znajdują młoty hydrauliczne do koparek. Można je zastosować także w branży wyburzeniowej, gdzie siła uderzenia będzie bardzo istotna, jak i sam fakt, iż w centrum pracy młota nie musi się znajdować żaden pracownik. Dzięki temu prace prowadzone są z wysokim poziomem bezpieczeństwa dla pracowników. Zresztą na chwilę obecną już całkiem normalnym jest widok potężnych koparek gąsienicowych realizujących prace wyburzeniowe przy starych budynkach przemysłowych. Oczywiście młot hydrauliczny do koparki w szczególności zaś do minikoparki będzie wykorzystywany najczęściej w drogowych pracach rozbiórkowych, gdzie do wyburzenia starej nawierzchni drogowej, bardzo często potrzeba zastosować dość dużą siłę uderzenia, zaś młoty tego typu charakteryzują się tym, iż mogą zapewnić nam energię uderzenia na poziomie nawet 1000 Dżuli, a to już bardzo dużo. Wartym podkreślenia jest także to, iż mniejsze młoty hydrauliczne zapewniają nam także możliwość kruszenia przeszkód skalnych i betonowych w wykopach ziemnych, co rzecz jasna stanowi ich bardzo wielką zaletę.

Średniej wielkości młoty hydrauliczne do koparek.

Bardzo dużym poziomem popularności, cieszą się młot średniej wielkości, które możemy montować na minikoparkach oraz mniejszych koparko-ładowarkach. Przykładowym urządzeniem może być tutaj młot hydrauliczny arrowhead r70 o energii uderzenia równej 1000 J, oraz o częstotliwości uderzenia na poziomie 650-1400 1/min. Są to młoty sprawdzające się w wielu zastosowaniach, bowiem można je zamontować zarówno na minikoparkach jak i koparko-ładowarkach, aczkolwiek tylko w zakresie masy całkowitej 5-7 ton. Wynika z tego, iż maszyny mniejsze niż 5 ton i większe niż 7 ton nie wchodzą w przypadku tego młota w grę. Bardzo ważną zaletą w eksploatacji młotów hydraulicznych do koparek jest także to, iż można na niego zamontować specjalną nakładkę, które będzie umożliwiać nam wbijanie słupków w ziemię, co także jest bardzo często wykorzystywane na przykład w przypadku budowy wzmocnień skarp i osuwisk, w przypadku mostów i dróg. Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż młoty hydrauliczne charakteryzują się dość szerokim zastosowaniem, przez co tez stają się tak bardzo popularnymi obecnie urządzeniami w branży budowlanej.