Proces dezynsekcji i jej realizacja

Proces dezynsekcji i jej realizacja

2 czerwca, 2017 0 przez Tomasz Kozłowski

Szkodliwe owady stanowią jedno z wielu zagrożeń, z jakimi możemy się zetknąć na co dzień w naszych życiach. Ich działalność jest na tyle uciążliwa, iż w przypadku stwierdzenia ich obecności w bezpośrednim sąsiedztwie człowieka, powinniśmy wszcząć alarm i wezwać fachowców od dezynsekcji. Wszelkiego rodzaju karaluchy, pluskwy, Prusaki czy też wołki zbożowe, będą dla nas poważnym zagrożeniem, przede wszystkim przez możliwość wyrządzenia poważnych szkód materialnych, ale także przez roznoszenie różnorodnych chorób zakaźnych. Jednym słowem dezynsekcja to proces niezbędny, który w takich przypadkach należy przeprowadzić niezwłocznie.

Metody przeprowadzania dezynsekcji.

W pierwszej jednak kolejności, warto poznać podstawowe metody przeprowadzania dezynsekcji, bowiem jest ich kilka, a każda stosowana będzie w różnych okolicznościach. Najczęściej stosowne będą metody czysto chemiczne, czyli rozprowadzenie w miejscu występowania owadów, trucizn, które mają za zadanie wybić całą populację i nie dopuścić do jej rozmnażania się. W tej kategorii znajdziemy środki o działaniu oddechowym, kontaktowym oraz pokarmowym.

  • Insektycydy o działaniu pokarmowym – to grupa trucizn, które do prawidłowego działania potrzebują aby szkodliwe owady zjadły trutkę.
  • Insektycydy o działaniu kontaktowym – grupa środków powodujących paraliż i śmierć w wyniku samego tylko kontaktu ze skórą szkodnika
  • Insektycydy o działaniu zapachowym – rozpylane w miejscu występowania, powodują śmierć poprzez wdychanie trutki przez szkodliwe owady.

W zależności od rodzaju występujących zagrożeń, dezynsekcja w Bielsku Białej powinna być przeprowadzana przy zastosowania jednej z powyższych metod. Aczkolwiek możliwa jest także do przeprowadzenia dezynsekcja z wykorzystaniem metod fizycznych, czyli wszelkiego rodzaju pułapek, które wabią szkodniki a następnie uśmiercają na przykład poprzez porażenie prądem elektrycznym.

Profesjonalna dezynsekcja.

Bardzo ważnym aspektem jest tutaj to, abyśmy w przypadku wykrycia dużych kolonii szkodliwych owadów nie próbowali podejmować działań samodzielnych. Inną kwestią jest wybicie kilku karaluchów, a inną gniazda szerszeni. W wielu przypadkach, jak chociażby w przypadku wspomnianych szerszeni, samodzielne ich usuwanie może się okazać bardzo niebezpieczne. Tutaj potrzebna nam będzie profesjonalna firma z Bielska Białej zajmująca się dezynsekcją, której pracownicy będą w stanie skutecznie określić rodzaj występującego zagrożenia, oraz bezbłędnie wybrać metodę przeprowadzania dezynsekcji. W przeciwnym razie, jeśli zdecydowalibyśmy się na przeprowadzenie procesu samodzielnie, istnieje duże ryzyko, iż popełniając błąd wyrządzimy krzywdę samym sobie. Tym bardziej, iż większość środków do dezynsekcji to silnie działające środki trujące, będące w pewnych większych stężeniach bardzo szkodliwymi dla nas samych, jeśli się odpowiednio przed ich działaniem nie zabezpieczymy.