Outsourcing usług magazynowania

Outsourcing usług magazynowania

3 stycznia, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

W czasie ostatnich kilku lat, praktycznie w każdej branży pojawił się trend outsourcingu, czyli delegowania wszelkiej maści prac i usług na zewnątrz firmy. Wszystkie kwestie, które nie wymagają stanowczej uwagi przedsiębiorcy, a są niezbędne do prawidłowego działania firmy, można przecież zlecić firmie zewnętrznej i zupełnie się nimi nie zajmować. Tak jest na przykład w przypadku magazynowania wszelkiego rodzaju towarów i produktów. Tutaj bez wątpienia nie trzeba przecież niczego stale pilnować. Towar ma być zmagazynowany i odpowiednio dostarczony na czas do odbiorów, co można raz ustalić i całkowicie o tym zapomnieć. Zobaczmy zatem, jak działa współczesny outsourcing usług magazynowania towarów, przez zewnętrzne firmy.

Korzyści płynące z zewnętrznego magazynowania.

zewnętrzny magazynW pierwszej kolejności warto sobie tutaj powiedzieć, iż outsourcing usług magazynowania towarów> to rozwiązanie wyjątkowo korzystne w wielu aspektach. Musimy je sobie więc wyszczególnić, aby przekonać się, jak bardzo korzystnym rozwiązaniem dla naszych przedsiębiorstw może się okazać oddelegowanie usług magazynowania zewnętrznym firmom. Do zdecydowanie największych korzyści płynących z korzystania z usług outsourcingu usług magazynowania towarów należy zaliczyć:

  • Obniżenie kosztów magazynowania – wbrew pozorom, skorzystanie z zewnętrznego magazynowania wcale nie jest droższe niż utrzymywanie własnych obiektów magazynowych.
  • Zwolnienie przestrzeni na własnych obiektach – którą następnie można wykorzystać w celu poszerzenia zdolności produkcyjnych, czy też wdrożenia innowacji technologicznych, podnoszących konkurencyjność naszej firmy.
  • Przerzucenie odpowiedzialności za magazynowane towary na usługodawcę – od tej pory nie trzeba się zupełnie niczym przejmować, a jakiekolwiek kwestie uszkodzeń towarów czy też ewentualnych strat wynikających z wadliwego magazynowania będzie ponosić usługodawca.

Można więc powiedzieć, iż zewnętrzne magazynowanie jest bardzo korzystne z punktu widzenia praktycznie każdego przedsiębiorcy toteż warto tę kwestię rozważyć, szczególnie w przypadku przedsiębiorstw zajmujących się produkcją na większą skalę przemysłową.

Odpowiedni usługodawca.

magazynowanie zewnętrzneOczywiście nie da się ukryć, iż trzeba będzie także znaleźć odpowiedniego usługodawcę, który będzie w stanie skutecznie zagwarantować nam bezpieczne składowanie naszych towarów i surowców. Warto pamiętać o tym, aby usługodawca outsourcing usług magazynowania towarów, dysponował odpowiednią przestrzenią magazynową na obiektach w niezbyt dalekiej odległości od naszych obiektów produkcyjnych. Jest to dość istotne, bowiem dzięki temu będziemy mogli zagwarantować sobie bardziej sprawną obsługę logistyczną naszego przedsiębiorstwa. Najważniejsze w tym wszystkim będzie to, aby składowane na magazynie zewnętrznym surowce, mogły być dostarczone na obiekty produkcyjne w ciągu 24 godzin, co będzie idealnym rozwiązaniem w kwestii planowania produkcji na dużą skalę. Jednym słowem trzeba tutaj zwrócić szczególna uwagę na same obiektu usługodawcy w zakresie outsourcingu usług magazynowania, oraz na lokalizację tych obiektów, gdyż będzie się to przekładać na nasze bezpieczeństwo produkcyjne.