Opryski drzew owocowych

Opryski drzew owocowych

19 lutego, 2021 0 przez Tomasz Kozłowski

Przedwiośnie to czas kiedy należy pomyśleć o oprysku drzew owocowych. Najlepiej zacząć je w momencie kiedy drzewa są jeszcze bezlistne i zazwyczaj wykonuje się je już pod koniec lutego. Takie działanie pozwoli uchronić drzewa owocowe przed szkodliwymi patogenami, które mogłyby zaatakować uprawy i znacznie obniżyć plony. Właściwy termin wykonywania oprysku ma kluczowe znaczenie do poprawnej i efektywnej wegetacji sadów, a w efekcie do obfitych i zdrowych zbiorów. Jest on uzależniony od warunków pogodowych i fazy rozwoju drzew.

Dlaczego należy wykonywać opryski drzew owocowych?

Takie działanie to konieczność, ponieważ jest gwarancją zwalczania szkodników, takich jak przędziorki i pordzewiacze oraz różnych chorób grzybobójczych, atakujących drzewa owocowe: parcha jabłoni, rdzy gruszy czy opadziny liści. Dzięki odpowiednio zastosowanym preparatom można zabezpieczyć sady przed parchem czy mączniakiem, zwalczyć wszystkie stadia rozwojowe przędziorków, także ich jaja i korzystnie wpłynąć na proces fotosyntezy. Opryskanie drzew owocowych dobrym preparatem grzybobójczym pozwala na ochronę jabłoni, grusz, śliw, wiśni czy moreli przed chorobami i szkodliwymi pasożytami. Tylko dzięki zastosowaniu odpowiednich środków drzewa owocowe dadzą zdrowe, smaczne i dorodne owoce.

Skuteczne preparaty, chroniące drzewa owocowe przed szkodnikami

Przy wyborze środków grzybobójczych należy kierować się przede wszystkim ich wysoką jakością, wydajnością i skutecznością działania. To takich niewątpliwie należą produkty marki Protect Garden. W ofercie znajduje się niezwykle skuteczny Magnicum Gold, który zwalcza rdzę gruszy, parcha jabłoni, mączniaki prawdziwe, opadziny liści i inne choroby grzybowe. To środek posiadający w swoim składzie substancję o bardzo szerokim spektrum działania, dzięki czemu jest niezwykle skuteczny nawet podczas aplikacji w czasie mgły lub mżawki. Na uwagę zasługuje także Sanium Przędziorki, przeznaczony do ochrony drzew i krzewów owocowych. To preparat który działa do 12 tygodni i nie szkodzi owadom pożytecznym.

Dobrej jakości środki – gwarancja skutecznych oprysków

Najlepszej jakości preparaty do klucz do sukcesu. Zakupów można wygodnie dokonać w naszym sklepie – https://protect-garden24.pl/. Prezentowane preparaty cechują się bardzo wysoką skutecznością, ponieważ to produkty o wyjątkowym mechanizmie działania. Dzięki ich wykorzystaniu efektywnie można zwalczyć nieprzyjazne drzewom szkodniki i choroby grzybobójcze i cieszyć się dorodnymi i smacznymi owocami.