Naturalne metody na przeziębienie

Naturalne metody na przeziębienie

3 stycznia, 2017 0 przez Tomasz Kozłowski

Jako, że okres przeziębień i grypy mamy jak najbardziej w pełni, warto przyjrzeć się sposobom tak zapobiegania tych dolegliwościom, jak i metodom ich zwalczania kiedy już się pojawią. Oczywiście wielu z nas, z reguły w momencie pojawienie się pierwszych oznak przeziębienia czy też grypy, natychmiast zaopatruje się w leki dostępne bez recepty i rozpoczyna faszerowanie się farmakologią, choć, jak się często okazuje, nie zawsze jest to konieczne, a i też nie zawsze tak samo skuteczne. Możliwe jest przecież skuteczne zwalczanie przeziębienia i grypy przy pomocy leków naturalnych, ziołowych, które w przeciwieństwie do leków farmakologicznych nie powodują żadnych skutków ubocznych. Zobaczmy zatem jak można skorzystać z dobrodziejstw natury aby pozbyć się przeziębienia.

Same zioła to nie wszystko.

Oczywiście musimy pamiętać przede wszystkim o tym, iż same naturalne zioła na przeziębienie to nie wszystko. Bardzo ważne będzie także zadbanie o prawidłowy ubiór, jeśli już musimy wyjść z domu. Bez czapki i szalika nie ma nawet co ruszać się z domu. Trzeba zadbać o utrzymanie odpowiedniego ciepła organizmu i pod żadnym pozorem nie dopuścić do nagłych skoków temperatury. Należy zwrócić więc uwagę, aby nie wychodzić z ciepłego bez odpowiedniego okrycia bezpośrednio na mróz. Trzeba będzie też zadbać o to, aby się nie przegrzać i zapocić a następnie wyjść na zimny wiatr. Generalnie należy zadbać o prawidłowy komfort termiczny, bowiem jakiekolwiek przewianie i narażenie na wychłodzenie, tylko będzie pogarszać sprawę.

Naturalne metody leczenia przeziębienia.

Jak już wspomnieliśmy we wstępie, w przypadku, kiedy jednak dopadnie nas przeziębienie, nie jest koniecznością od razu bieg do apteki i zakupienie lekarstw dostępnych bez recepty. O wiele lepszym rozwiązaniem, szczególnie w przypadku kiedy nie mamy do czynienia z poważniejszymi dolegliwościami, czyli w przypadku kiedy jest to standardowe przeziębienie z zakatarzeniem, będzie zastosowanie naturalnych metod leczenia. Możemy przecież skorzystać ze starych i sprawdzonych metod walki z przeziębieniem, które od lat stosowali nasi przodkowie. Starczy tutaj wspomnieć o wspaniałej rozgrzewającej herbacie z malinami, miodzie, mleku, nalewce czosnkowej (tak – czosnek to najsilniejszy występujący naturalnie antybiotyk), czy też syropie z cebuli. Do tego dochodzi cała gama lekarstw na bazie ziołowej, których zażywanie także wspiera naszą odporność, a przy tym jednocześnie nie wywołuje żadnych efektów niepożądanych, ubocznych, jak to ma miejsce bardzo często w przypadku lekarstw farmakologicznych. Generalnie rzecz biorąc, rozwiązaniem lepszym jest tutaj zawsze skorzystanie z leków ziołowych, które mogą przyczynić się do szybszego odzyskania zdrowia i pełnej odbudowy skutecznej pracy systemu immunologicznego, niż faszerować się lekami farmakologicznymi, które niestety w większości przypadków będą negatywnie wpływać na naszą wątrobę.