Jaki prezent pod choinkę dla dziecka?

Jaki prezent pod choinkę dla dziecka?

2 grudnia, 2016 0 przez Tomasz Kozłowski

Okres świąteczny już niedługo, a w raz z nim oczywiście przedświąteczna gorączka, i wielkie zakupy pod choinkę dla całej rodziny. Czasem wybór prezentu nie jest łatwą sprawą, zwłaszcza, jeżeli chcemy kupić coś, co na pewno zadowoli obdarowanego, i będzie mu służyć dobrze, może nawet przez wiele lat. Każda grupa ludzi ma pewne podobne cechy, które warto wziąć pod uwagę w trakcie kupowania prezentu – dobrą grupą są tutaj dzieci, ponieważ dzieci zmieniają się w szybkim tempie, dlatego też zakup zabawki dostosowany do wieku dziecka, oraz taki ,który zainteresuje to czasem trudna sprawa. Na jakie kwestie zwrócić uwagę przy wyborze prezentu dla dziecka?

Gdzie kupić zabawkę?

Wydaje się, że ta uwaga powinna być na końcu, a jest na początku. Powodem jest to, że niestety, ale nie tylko leki czy alkohol mogą być niebezpieczne, jeśli nie są pozyskane z pewnego źródła. Inne przedmioty również, w tym zabawki, które mogą być toksyczne w użyciu. Warto więc zadbać o to, aby zabawki kupować tylko w sprawdzonych miejscach, czy to na Internecie, w sklepach takich jak planetapuchatka.pl czy stacjonarnie w galerii. Warto sprawdzić czy na opakowaniu widnieją oznaczenia o tym w jakim wieku dziecko może używać zabawki, czy ma atesty i certyfikaty co jest plusem, oraz przede wszystkim nazwę producenta, który odpowiada za zabawkę.

Jak dobrać zabawkę do wieku dziecka

Każdy etap w rozwoju dziecka rządzi się swoimi prawami, a także przedmiotami ,które go otaczają. Dlatego też, przy zakupie zabawki, wiek dziecka to bardzo istotna kwestia, która pozwoli nam zawęzić poszukiwania. Dla noworodków wybieramy zabawki, które nie ważą zbyt dużo, i są w mocnych kolorach, widocznych na pierwszy rzut oka, dzięki temu dziecko bardziej interesuje się zabawką. Dzieci w wieku 3-5 lat powinny bawić się zabawkami prostymi, ale jednocześnie edukacyjnymi, co rozwinie ich umiejętności, im starsze dziecko tym zabawka może być trudniejsza, ważne, aby to nie była zabawka na raz – im więcej opcji, tym dłużej dziecko będzie zainteresowane zabawką. Warto zwrócić przed zakupem uwagę, czy zabawka nie ma wystających części, jeśli kupujemy zabawkę mniejszemu dziecku, czy jest dobrze wykonana i nie grozi jej szybko uszczerbek.

System dwóch prezentów

Jeśli planujemy kupno czegoś drogiego – na przykład komputera, konsoly, czy roweru, lub innych kosztowniejszych rzeczy, warto przełożyć ten zakup na po świętach, ponieważ właśnie wtedy zaczynają się największe wyprzedaże. Czasem trudno wytłumaczyć, dlaczego akurat w Wigilię nie ma prezentu, dlatego jeśli dziecko nie rozumie tego, warto kupić dwa prezenty, właściwy po świętach, a pod choinkę skromny. Jest to dobra opcja szczególnie wtedy, jeśli chcesz kupić coś, a cena cię przerasta, dlatego z rabatem można sobie pozwolić na kupno czegoś, na co normalnie nie mielibyśmy całej sumy pieniędzy. Czasem zakup droższych rzeczy takich jak rower czy komputer to po prostu konieczność, dlatego właśnie czas po świętach jest najlepszy na zakup tego typu dobra.