Filtrowanie powietrza w warsztatach lakierniczych.

Filtrowanie powietrza w warsztatach lakierniczych.

30 marca, 2021 0 przez Tomasz Kozłowski

Jednym z bardziej istotnych zadań, przed jakimi stać będą osoby zarządzające warsztatami lakierniczymi jest filtrowanie powietrza, doprowadzanego do warsztatu z zewnątrz. Zapewnienie odpowiednio czystej atmosfery w pomieszczeniach lakierniczych, będzie podstawą do świadczenia usług lakierniczych na odpowiednio wysokim poziomie. Musimy tutaj przecież pamiętać, iż w trakcie procesu lakierniczego, wszelkiego rodzaju zanieczyszczenia lotne, będą bardzo negatywnie wpływać na sam proces i prowadzić do tego, iż warstwy lakieru nakładane na jakikolwiek materiał, nie będą wystarczająco wytrzymałe i odporne. Zobaczmy wobec tego, w jaki sposób podejść do kwestii oczyszczania powietrza we wnętrzu pomieszczeń lakierni przemysłowych, aby tym samym zagwarantować sobie możliwość świadczenia usług lakierniczych na odpowiednio wysokim poziomie.

System wentylacji pomieszczeń.

W pierwszej kolejności, koniecznością będzie zainwestowanie w odpowiedniej jakości system wentylacyjny, który zagwarantuje nam odprowadzanie powietrza z pomieszczenia roboczego, oraz doprowadzanie świeżego, co pozwoli na zapewnienie dobrych warunków do pracy. Trzeba tutaj jednakże pamiętać o tym, aby zapewnić sobie jednocześnie możliwość oczyszczenia powietrza z zanieczyszczeń i to zarówno powietrza odprowadzanego na zewnątrz, jak i tego, doprowadzanego do środka pomieszczeń lakierniczych. W tym celu należy zastosować odpowiednie filtry w systemie nawiewno wywiewnym, które będą zanieczyszczenia przechwytywać i wiązać w swojej strukturze, a to w tym przypadku jest kwestią zdecydowanie najbardziej istotną. W tym przypadku warto skorzystać z oferty firmy K System, która jest dostawcą rozwiązań w tym zakresie. Na stronie firmowej pod adresem www.ksystem.pl możemy znaleźć wszystkie niezbędne informacje na temat możliwość skorzystania z poszczególnych rozwiązań technologicznych w kwestii filtrowania powietrza w warsztatach lakierniczych.

Dodatkowe filtrowanie powietrza we wnętrzu pomieszczeń lakierniczych.

Oczywiście same filtrowanie powietrza to nie wszystko, bowiem w trakcie realizacji prac lakierniczych będziemy mieli do czynienia z silnymi zanieczyszczeniami lotnymi, unoszącymi się w powietrzu z tak zwaną mgiełką lakierniczą. Warto zadbać tutaj o to, aby te mgiełkę związać w jak największym zakresie, zanim trafi na filtry w systemie wentylacyjnym. W tym calu należy zastosować odpowiednie filtry sufitowe i podłogowe, które będą wszystkie zanieczyszczenia chemiczne przechwytywać i wiązać w swoim wnętrzu. Tutaj także można skorzystać z oferty firmy K System, bowiem jest to bardzo znany i szanowany na rynku dostawca filtrów warsztatowych dla warsztatów lakierniczych, które precyzyjnie będą się sprawdzać w wielu przypadkach pomieszczeń lakierni przemysłowych.

Podsumowanie

Generalnie rzecz ujmując, trzeba tutaj pamiętać przede wszystkim o tym, aby zapewnić sobie wysoki poziom efektywności filtrowania powietrza, poprzez zastosowanie filtrów wysokiej klasy, które zapewnią nam doskonałe warunki do efektywnej pracy na wysokim poziomie.