Zastosowanie geosiatki w budownictwie

Zastosowanie geosiatki w budownictwie

3 sierpnia, 2017 0 przez Tomasz Kozłowski

Współczesny przemysł budowlany, coraz częściej sięga po nowoczesne rozwiązania materiałowe, zapewniające o wiele lepsze możliwości, przede wszystkim w zakresie bezpieczeństwo wznoszonych konstrukcji, jak również w kwestii ich trwałości. Obecnie w zakresie budownictwa drogowego coraz częściej stosowanych rozwiązaniem w zakresie wzmacniania struktury gruntów zarówno w podbudowie drogi, jak i w zakresie nasypów po jej bokach, jest wykorzystanie geosiatek, czyli specjalnie stworzonych struktur włóknistych, odpornych na rozciąganie oraz działanie warunków atmosferycznych, dzięki czemu cała konstrukcja jest bardziej trwała i odporna na uszkodzenia mechaniczne jak i przysłowiowy „ząb czasu”.

Profesjonalne materiały geosyntetyczne.

W pierwszej jednak kolejności warto sobie tutaj powiedzieć, iż niestety, ale nie wszystkie geosyntetyki dostępne na rynku będą sprawdzać się w zakresie zabudowy tak samo. Okazuje się, iż najważniejsze jest zastosowanie odpowiedniego materiału oraz technologii konstrukcji materiału geosyntetycznego, aby osiągnąć odpowiednie właściwości. Na chwilę obecną zdecydowanie najlepiej na rynku sprawdzają się geosyntetyki Fram Geo, czyli dostarczane przez jednego z najlepszych, najbardziej popularnych i zarazem najbardziej doświadczonych dystrybutorów materiałów geosyntetycznych w kraju. Czyli przez firmę Fram Geo, zajmującą się dostarczaniem geosyntetyków na rynek budownictwa już od wielu lat. Generalnie w ofercie firmy znajdziemy zdecydowanie najlepsze rozwiązania w tym zakresie, dzięki czemu będziemy mieć pewność, iż zastosowanie konkretnych rozwiązań w tym zakresie z całą pewnością przyniesie oczekiwane efekty, w postaci wzmacniania struktury budowanych nasypów, czy też brzegów zbiorników wodnych oraz warstw składowisk odpadów.

Odpowiednie materiały geosyntetyczne.

Oczywiście w każdym przypadku, kluczową kwestią będzie zastosowanie odpowiednie dobranego materiału geosyntetycznego, a to już nie zawsze jest takim zadaniem. Przede wszystkim trzeba będzie precyzyjnie określić potrzeby w danym przypadku, i w stosunku do tych potrzeb dobrać odpowiedniej jakości geosyntetyk, który będzie spełniać nasze wymagania. w zależności od rodzaju tworzonej konstrukcji będziemy mieć do czynienia z materiałami, których zadaniem będzie wzmacnianie struktury sztucznych nasypów, brzegów czy też urwisk, jak również zapewnianie odprowadzania wody (materiały geosyntetyczne drenażowe), czy też stabilizowanie gruntów. Najpopularniejszym rozwiązaniem będą tutaj znane wszystkim budowlańcom przemysłowym geosiatki miragrid, których wykorzystanie jest najpopularniejsze od wielu już lat. Dzięki ich zastosowaniu, z cała pewnością wszystkie nasypy ziemne wzdłuż dróg i autostrad okazują się być o wiele bardziej trwałe i wytrzymałe, a przez to tez, nie trzeba zbyt często przeprowadzać prac konserwacyjnych w przypadku tego typu dróg i autostrad.