Uprawa iglaków w przydomowym ogrodzie.

Uprawa iglaków w przydomowym ogrodzie.

31 maja, 2017 0 przez Tomasz Kozłowski

Wśród wszystkich drzewek ogrodowych o charakterze typowo ozdobnym, zdecydowanie najpopularniejszym rozwiązaniem są niewątpliwie wszelkiego rodzaju iglaki, występujące w ogromnej wręcz ilości odmian i gatunków. Co najważniejsze, są to rośliny o stosunkowo niedużych wymaganiach glebowych, toteż poradzą sobie nawet w przypadku trudniejszych gleb. Niemniej jednak im lepiej przygotujemy glebę do ich uprawy oraz zadbamy o prawidłowe nawożenie, tym lepsze efekty estetyczne uda nam się osiągnąć, a to przecież najważniejsze, jeśli chcielibyśmy utrzymać w naszym ogrodzie dobry poziom estetyczny.

Uprawa i pielęgnacja iglaków

Przede wszystkim musimy pamiętać, iż iglaki naturalnie przystosowane są do życia w trudnych warunkach zarówno glebowych jak i pogodowych, wobec czego nie straszne im mroźne, polskie zimy ani też szukanie ziemi w skalistych terenach. Potrafią się odnaleźć praktycznie wszędzie tam, gdzie znajdzie się trochę ziemi i możliwość pobierania substancji odżywczych z wodą. Dlatego też, iglaki tak bardzo opanowały świat, że można je spotkać praktycznie w każdym lesie. Nic więc dziwnego że przykuwają naszą uwagę i na chwilę obecną mamy do czynienia z wieloma różnorodnymi gatunkami iglaków ozdobnych, które można z powodzeniem uprawiać w swoich przydomowych ogrodach. Do największych ich zalet należy tutaj także zaliczyć to, iż w większości odmian, pozostają one zielone na całą zimę dzięki czemu, nasz ogród będzie wyglądać nieco przyjemniej w tej porze roku. Są tez one bardzo proste w utrzymaniu, co także przekłada się na ich spory poziom popularności. W końcu nie trzeba się męczyć przy pracach ogrodowych w zakresie utrzymywania iglaków, wobec czego w większości ogrodów stanowią większość drzewek i krzewów ozdobnych.

Nawozy do iglaków.

Niemniej jednak, mimo faktu iż są to rośliny o stosunkowo niskich wymaganiach, warto pamiętać, iż także im przyda się zasilenie gleby w celu uzupełnienia składników odżywczych. Pozwoli im to osiągnąć jeszcze lepszy poziom zdrowia, co też przełoży się na efekty estetyczne dla nas. Stosując odpowiednio dobrany posypowy nawóz do iglaków zapewnimy im lepsze warunki do wegetacji, dzięki czemu odwdzięczą się jeszcze piękniejszą zielenią swoich igieł, a to przecież w tym przypadku kwestia najistotniejsza. W ogóle nawozy posypowe są w przypadku iglaków zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem, zapewniającym uzupełnienie gleby we wszystkie najważniejsze składniki odżywcze. Pozwala to nie tylko utrzymać rozwój iglaków na wysokim poziomie, ale także zabezpiecza je przed większością zagrożeń chorobowych, które z reguły wynikają z braku niektórych składników w glebie. Jednym słowem, zasilanie gleby przy uprawie iglaków jest kwestią dość ważną, która zabezpieczy nasze rośliny i zapewni im jeszcze lepsze warunki do egzystencji w naszych przydomowych ogrodach.