Profesjonalna oprawa muzyczna imprezy weselnej

Profesjonalna oprawa muzyczna imprezy weselnej

24 grudnia, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Zorganizowanie imprezy weselnej, która będzie pozostawać w pamięci wszystkich wymaga przede wszystkim zadbania o odpowiednią oprawę muzyczną. W końcu wszyscy goście weselni pojawiają się na nim głównie ze względu na zabawę. Do rana i do upadłego. Dlatego też, poza rezerwacją terminu w odpowiednio dobranym lokalu, najważniejszą kwestią będzie zatrudnienie odpowiedniej osoby od oprawy muzycznej. Najlepszym rozwiązaniem będzie tutaj dobry DJ z Bielska Białej, choć możemy jeszcze rozważyć ewentualnie zatrudnienie zespołu weselnego. W każdym bądź razie najważniejsze, aby solidnie przygotować całą imprezę weselną i zadbać o to, aby zapadła gościom w pamięć na bardzo długo.

DJ na wesele czy zespół muzyczny?

W pierwszej kolejności warto rozprawić się z dylematem tego, czy zatrudnić zespół weselny, czy też lepszym będzie DJ z Bielska Białej. Jest to kwestia dość problematyczna, bowiem w każdym z tych przypadków doszukamy się wad jak i zalet. Jeśli chodzi na przykład o zespoły muzyczne to największą wadą jest koszt zatrudnienia. Warto jednak pamiętać, iż w tym przypadku będziemy mieć do czynienia z muzyką na żywo. Oczywiście nie każdemu może to odpowiadać, aby słuchać swoich ulubionych utworów w nieoryginalnych wersjach, śpiewanych innym głosem. Dlatego też, dla takich osób najlepszym rozwiązaniem będzie dobry DJ z Bielska Białej. Zapewni on oryginalne wersje naszych ulubionych utworów. Co również ważne, DJ będzie o wiele tańszy w zatrudnieniu, oraz zapewni nam nieco szerszy repertuar. Nie musi on bowiem uczyć się wszystkich utworów, jak to w przypadku zespołów weselnych ma miejsce.

Niezależnie od tego czy zatrudnimy zespół muzyczny czy też DJ-a na nasza imprezę weselną, trzeba będzie ustalić kilka szczegółów. Pierwsza kwestią będzie ustalenie całego repertuaru. Każdy bowiem lubi nieco inny rodzaj muzyki. Choć w tej kwestii trzeba się zgodzić z jednym stwierdzeniem. Na każdym weselu w naszym kraju powinno przede wszystkim królować Disco Polo. Bez tego rodzaju utworów, najbardziej znanych hitów po prostu wesele się nie liczy. Trzeba będzie wybrać utwór na pierwszy taniec oraz ustalić pory wydawania posiłków w których muzyki nie będzie. Ostatecznie trzeba będzie jeszcze z muzykami ustalić szczegóły finansowe, czyli podstawowe honorarium, oraz ewentualne nadgodziny. Ostatecznie trzeba będzie jeszcze podpisać umowę i zająć się sprawami ZAIKS. Tak to bardzo ważne, aby za odtwarzanie czyjejś własności intelektualnej odprowadzić do kasy ZAIKS należne składki, aby artyści otrzymali swoje honorarium.

Podsumowanie

Generalnie rzecz więc ujmując, można powiedzieć, iż zadbanie o oprawę muzyczną imprezy weselnej, będzie tutaj najbardziej wymagającym aspektem całości pracy organizacyjnej. Jednakże właśnie ten element, jeśli będzie dobrze zorganizowany będzie w największym zakresie przekładać się na udaną imprezę. Imprezę, na której wszyscy będą się wyśmienicie bawić do białego rana a może nawet jeszcze dłużej.