Minikoparka z młotem do wyburzeń

Minikoparka z młotem do wyburzeń

6 lutego, 2018 0 przez Tomasz Kozłowski

Posiadanie minikoparki w firmie budowlanej, to z całą pewnością duża zaleta, bowiem dzięki takim maszynom, możliwe będzie realizowanie wielu prac w o wiele krótszym czasie, i przy zaangażowaniu mniejszej ilości pracowników. Tym bardziej, jeśli minikoparka będzie wyposażona w dodatkowy sprzęt pod postacią młota wyburzeniowego, dzięki któremu można będzie zrealizować wiele prac związanych właśnie z pracami wyburzeniowymi i nie tylko. Warto tutaj sobie wobec tego nieco więcej powiedzieć na temat eksploatacji minikoparki z młotem wyburzeniowym w podstawowym zakresie, bowiem może się okazać, iż inwestycja w takowe rozwiązania będzie bardzo korzystna dla praktycznie każdej firmy budowlanej.

Wykorzystanie młota wyburzeniowego w minikoparce.

Przede wszystkim warto sobie powiedzieć nieco więcej na temat samej eksploatacji młotów wyburzeniowych w minikoparkach, bowiem są to bardzo ciekawe narzędzia, poszerzające funkcjonalność samej minikoparki. Przykładowo, w toku prowadzenia prac ziemnych przy wykopach pod nowe sieci wodociągowe czy też kanalizacyjne, bardzo często można będzie natrafić na przeszkody gruntowe, których nie sposób ominąć. Mogą to być pozostałości po starych konstrukcjach betonowych, czy też nieco większe fragmenty skał, które w tym przypadku trzeba będzie w pierwszej kolejności rozkruszyć a dopiero potem usunąć. W tym celu niezbędny będzie właśnie odpowiednio dobrany młot do minikoparki, który przez wzgląd na swoją kompaktową konstrukcję, pozwoli dostać się do wąskiego wykopu, a dzięki odpowiedniej energii uderzenia, bez trudu poradzi sobie z rozkruszeniem betonu. Oczywiście w przypadku poważniejszych prac wyburzeniowych nie obejdzie się bez młotów cięższych, montowanych na dużych koparkach gąsienicowych, które będą charakteryzować się energią uderzenia na poziomie powyżej 2000 Dżuli. W przypadku jednak codziennych sytuacji budowlanych, młot hydraulicznych do minikoparki, powinien całkowicie wystarczyć.

Dobór młota hydraulicznego.

Oczywiście bardzo istotną kwestią będzie tutaj prawidłowy dobór młota, względem posiadanej minikoparki, oraz jej parametrów technicznych. W większości przypadków w kwestii samego montażu, będziemy mogli liczyć na to, iż producent młota zaopatrzy nas jednocześnie w niezbędną płytą adaptacyjną, która pozwoli dostosować mocowanie młota do modelu naszej minikoparki. Warto także podkreślić to, iż praktycznie każdy, nowy młot hydrauliczny do minikoparki, będzie posiadać odpowiedni system amortyzacji uderzenia w toku pracy. Niemniej jednak kwarto zwrócić na tę kwestię szczególną uwagę, bowiem brak takowego systemu amortyzacji będzie wpływać negatywnie na trwałość samej koparki. W takich przypadkach najbardziej ucierpi zawsze ramię minikoparki, bowiem drgania powstające w toku pracy młota nie będą wytłumione a ich przenoszenie poprzez ruchome elementy ramienia minikoparki będą prowadzić do ich szybszego zużywania się i generowania luzów, ograniczających precyzję pracy urządzenia.