Jaki polar dwustronny wybrać dla myśliwego?

Jaki polar dwustronny wybrać dla myśliwego?

11 września, 2020 0 przez Tomasz Kozłowski

Wybór dobrego polaru dwustronnego dla myśliwego, to bardzo poważne zagadnienie. W końcu w tym przypadku, wydawać będziemy stosunkowo spore pieniądze. Warto więc zadbać o to, aby był to wybór dokonany bardzo starannie. Dwustronny polar dla myśliwego powinien spełniać bowiem określoną funkcjonalność. Nie wystarczy nam wejść do sklepu myśliwskiego i wybrać polar pierwszy z brzegu. Musimy wnikliwie zastanowić się nad naszymi potrzebami w tym zakresie. Przeanalizować nasze możliwości finansowe. Sprawdzić dostępne modele. Jednym słowem dobry polar dwustronny, wymagać będzie od nas poświęcenie sporej ilości czasu. Jednakże trzeba przyznać, iż warto. Jeśli dokonamy właściwego wyboru, polar będzie nam służyć przez bardzo długi czas.

Na co zwrócić szczególną uwagę wybierając polar dwustronny dla myśliwego?

Przede wszystkim, kluczową kwestią na której należy się skupić jest jakość zastosowanych materiałów oraz jakość wykonania. Aby mieć pewność co do tych dwóch aspektów, najlepiej będzie wystartować od sprawdzenia oferty najbardziej uznanych producentów takich jak Fjall Raven, Harkila, czy też Camo Snow. W ich ofercie znajdziemy zdecydowanie najlepsze, dostępne obecnie na rynku polary dwustronne, toteż można będzie potem na ich konstrukcji się wzorować.

Najważniejsze cechy dobrego dwustronnego polaru:

  • Pokrycie obydwu stron membraną wodoodporną – pozwala uniknąć przemakania ciepłego, izolacyjnego wnętrza bluzy.
  • Strona wewnętrzna w kolorze odblaskowym – to bardzo ważne, bowiem sprawdza się przy polowaniach grupowych. Odblaskowy kolor zapewnia że nie dojdzie do przypadkowego postrzelenia przez innego myśliwego.
  • Dobre jakościowo materiały – powinny posiadać stosowane karty charakterystyki i atesty. To będzie dla nas gwarancją, iż materiały są wytrzymałe i zapewnią nam wysoki poziom bezpieczeństwa podczas polowania.
  • Jakość wykonania – którą ocenić będziemy musieli samodzielnie. Sprawdzamy więc jakość szwów, pracę zamka i wszystkie te aspekty, które mogłyby w pierwszej kolejności się wyeksploatować.

Generalnie więc, mamy nad czym się skupiać. Jednakże jeśli dobrze podejdziemy do tego zagadnienia, to z całą pewnością uda nam się wybrać właściwy dwustronny polar, idealny na polowania w sezonie jesiennym i wiosennym.

Gdzie szukać dobrego polaru?

Oczywiście najlepszym wyborem są zawsze profesjonalne sklepy myśliwskie. Wybierając się do stacjonarnego sklepu myśliwskiego, będziemy mogli osobiście sprawdzić każdy polar dwustronny, jaki tylko wpadnie nam w ręce. To zapewnia możliwość precyzyjnego sprawdzenia wszystkich aspektów jakościowych oraz technicznych, co jest w tym przypadku najważniejsze. Poza tym, będziemy mogli spokojnie przymierzyć każdą bluzę i sprawdzić jak się w niej czujemy. Dopasowanie rozmiaru także odgrywa szalenie istotną rolę. Gwarantuje nam bowiem odpowiednią wygodę i komfort poruszania się w bluzie. Jednym słowem wybór dobrego polaru dwustronnego nie jest taki łatwy jakby się to mogło wydawać.